آلرژی دلیل آبریزش بینی بعد از رینوپلاستی

آلرژی دلیل آبریزش بینی بعد از رینوپلاستی

آلرژی دلیل آبریزش بینی بعد از رینوپلاستی

آلرژی دلیل آبریزش بینی بعد از رینوپلاستی

بسیاری از افراد دچار آلرژی به ویژه آلرژی فصلی هستند و همانطور که می‌دانید این نوع آلرژی همراه با آبریزش بینی و عطسه است. هر دو این موارد بعد از عمل بینی ممکن است بر روی نتایج این جراحی زیبایی اثر منفی از خود به جای بگذارند. به همین دلیل توصیه می‌شود که در انتخاب فصل مناسب برای عمل بینی دقت لازم را داشته باشید تا از اینگونه عوارض ناخواسته جلوگیری شود.

درمان آلرژی و آبریزش بینی بعد از جراحی:

استفاده از آنتی‌هیستامین‌ها می‌تواند علائم آبریزش بینی را درمان یا کنترل کند. این دارو‌ها خلط گلو را خشک کرده و آبریزش بینی را برطرف می‌کنند و بیشتر در موارد شدید و مزمن تجویز می‌شوند. توصیه می‌شود قبل از استفاده، دستورالعمل دارو‌ها را بخوانید.
سرماخوردگی
چنانچه سرماخوردگی پیش از عمل بینی در فرد رخ دهد پیشنهاد می‌شود تا بهبودی کامل و از بین رفتن اثرات دارو‌های سرماخوردگی در بدن، از انجام رینوپلاستی خودداری شود زیرا در کنار سرفه که نتایج عمل بینی را تحت تأثیر قرار می‌دهد، آبریزش بینی هم که از علائم شایع این بیماری است، اثر منفی بر نتایج به دنبال خواهد داشت.
درمورد سرماخوردگی بعد از عمل بینی هم توصیه می‌شود کسانی که بدن ضعیفی دارند، جراحی را به فصل سرد سال موکول نکنند تا دچار این بیماری و عوارض آن نگردند.

درمان آبریزش بینی ناشی از سرماخوردگی بعد از عمل بینی:

اگر بعد از عمل بینی دچار سرماخوردگی شوید، پیشنهاد می‌شود که قبل از مصرف هرگونه داروی ضد سرماخوردگی که ممکن است حاوی موادی باشد که تورم را افزایش می‌دهد، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید و در صورت تجویز پزشک از آن‌ها استفاده کنید. برای تمیز کردن بینی هم باید نهایت دقت و وسواس را به خرج دهید تا آسیبی به آن وارد نشود. اگر سرماخوردگی دارید باید خود را در مدت زمان کمی درمان کنید. مصرف آب به میزان کافی، غذا‌های نرم مانند سوپ و ویتامین ث دوران این بیماری را کاهش خواهد داد.

در صورت آبریزش بینی پیش از عمل چه باید کرد؟

همانگونه که اشاره شد به هر دلیلی اگر دچار آبریزش بینی پیش از عمل بینی هستید بهتر است با پزشک معالج خود این موضوع را در میان بگذارید تا راه درمانی درست انتخاب شود و در صورت نیاز برای جلوگیری از مشکلات آتی، زمان رینوپلاستی به وقتی دیگر موکول شود. با این کار علاوه بر کاهش عوارض بعد از عمل بینی، آسیب کمتری نیز متوجه نتایج این جراحی خواهد شد که خواست اکثر افراد نیز همین است.

Log out of this account

Leave a Reply

صفحه اینستاگرام دکتر اصغر معمارزاده

آمار بازدید سایت

  • 0
  • 329
  • 329
  • 2,654
  • 9,851
  • 159,741
  • 329,203
  • 583
  • خرداد ۴, ۱۴۰۱

لینک های پرکاربرد

جراح بینی اصفهان، دکتر اصغر معمارزاده

سامانه معرفی، نوبت دهی اینترنتی و اتوماسیون تحت وب کلینیک24

نرم افزار مطب و کلینیک پزشکی

نرم افزار مطب و کلینیک دندانپزشکی

نرم افزار مرکز مشاوره و روانشناسی

نرم افزار رادیولوژی و سونوگرافی

نرم افزار آزمایشگاه و ژنتیک

طراحی سایت پزشکی

بانک اطلاعاتی مراکز پزشکی

نوبت دهی تلفن گویا

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین جراح لثه اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر حسین برجیان