اشکال درمان های استاندارد تونسیلیت

اشکال درمان های استاندارد تونسیلیت

اشکال درمان های استاندارد تونسیلیت

اشکال درمان های استاندارد تونسیلیت

برای کودکان غیر معمول نیست که لوزه ها و آدنوئید هایشان بدون هیچ گونه عفونتی متورم شود. در چنین حالتی التهاب معمولاً بدون مداخله پزشکی یا جراحی برطرف می شود. اگر یک ویروس مسئول التهاب لوزه های شما باشد، طی ۷ تا ۱۰ روز این بیماری به خودی خود از بین می رود.
به گفته دکتر جوردن گلیکسمن؛ درمان لوزه بسته به علت آن است. اگر این عفونت ویروسی باشد اقدامات حمایتی مانند استراحت، مصرف مایعات و کنترل درد بسیار مناسب است. دکتر گلیکسمن می افزاید: به طور کلی ما سعی می کنیم از برداشتن لوزه ها اجتناب کنیم مگر اینکه بیمار دچار عفونت های مکرر شده باشد و یا در مواردی خاص که التهاب لوزه ها توسط استرپتوکوک پنومونیه ایجاد شده باشد.

۱. دارو های بدون نسخه

در حالی که هیچ دارویی برای کمک به مبارزه با عفونت ویروسی وجود ندارد، می توانید برای کنترل علائم مرتبط با این بیماری مسکن های بدون نسخه را در نظر بگیرید. در مورد لوزه های ویروسی به ندرت نیاز به درمان پزشکی بوجود می آید زیرا ناراحتی ها و علائم معمولاً بسیار کم و زودگذر است.

۲. آنتی بیوتیک ها

در صورت بروز علائم شدید و یا کست مثبت در گلو پزشک ممکن است آنتی بیوتیک برای بهبودی سریع تر ورم باکتریایی تجویز کند. در تونسیلیت های كودكان از مصرف دوز مناسب در زمان مناسب اطمینان حاصل كنید. دکتر گلیکسمن می گوید : “در صورت بروز تونسیلیت ویروسی از مصرف آنتی بیوتیک ها جلوگیری شود. فقط هنگامی که علت اصلی باکتریایی باشد، به خصوص اگر باکتری استرپتوکوک پنومونیه(استرپ) باشد درمان با آنتی بیوتیک ها توصیه می شود. دکتر گلیکسمن در ادامه می افزاید: آنتی بیوتیک ها شدت و مدت زمان عفونت را کاهش می دهند و در صورت بروز استرپ، آنتی بیوتیک ها برای جلوگیری از عوارضی مانند تب روماتیسمی بسیار مهم هستند. هنگام معالجه کودکتان با داروهای بدون نسخه ضد درد مانند پاراستامول و ایبوپروفن، باید از دستورالعمل پزشک در مورد میزان دوز مصرفی استفاده کنید تا از عوارض جانبی به دور باشید. به هیچ وجه نباید در طی عفونت حاد به کودک زیر ۱۶ سال آسپرین بدهید.

۳. جراحی تونسیلیت

در صورت بازگشت ورم یا پاسخ ندادن به سایر روش های درمانی و ادامه یافتن آن برای مدت زمان قابل توجهی ممکن است عمل جراحی توصیه شود. تونسیلکتومی (برداشتن لوزه ها با جراحی) یک روش معمول اما تهاجمی جراحی است که معمولاً نیاز به بیهوشی عمومی دارد. لازم است قبل از مراجعه به این گزینه در مورد کلیه جوانب و نکات جراحی با متخصص گوش و حلق و بینی خود صحبت کنید.

در صورت شکل گیری آبسه صفاقی که به مدیریت پزشکی پاسخ ندهد، قبل از اینکه به اندازه ای بزرگ شود که راه های تنفسی شما را مسدود کند ممکن است به درمان جراحی فوری نیاز باشد. افرادی که جراحی می کنند معمولاً گزارش می دهند که به مدت ۴ یا ۵ روز در محل عمل درد قابل توجهی احساس می کنند.

 

شدت درد در طی چند روز اول بعد از عمل به تدریج افزایش می یابد و سپس در ۱ الی ۲ هفته به آرامی برطرف می شود. برای مدیریت درد می توانید از مسکن های بدون نسخه استفاده کنید. از آنجا که برخی از این داروها ممکن است خطر خونریزی از محل جراحی را افزایش دهند لطفاً در مورد استفاده مناسب از این داروها با متخصص گوش و حلق و بینی خود صحبت کنید.

کودکان بعد از انجام این عمل آسیب پذیر هستند و بهتر است حداقل ۲ هفته پس از انجام عمل در خانه استراحت کنند. معمول است که پس از برداشتن لوزه ها، مشکل در بلع (دیسفاژی) را تجربه کنید. به شما توصیه می شود برای چند روز اول مایعات زیادی بنوشید و غذاهای نرم بخورید. با کاهش درد می توانید خوردن غذاهای جامد را از سر بگیرید.

شما باید چند روز اول بعد از عمل از غذاهای سخت، ترد، شور، ادویه دار و مرکبات پرهیز کنید زیرا این غذاها به احتمال زیاد باعث افزایش درد خواهند شد. دکتر گلیکسمن توصیه می کند: “هر بیمار منحصر به فرد است، بنابراین اگر به عفونت های مکرر لوزه مبتلا هستید، باید مراقبت های پزشکی خاص برای نیازهای خود را انجام دهید.”


در صورت مفید بودن مطلب اشکال درمان های استاندارد تونسیلیت را  با دوستان خود به اشتراگ بگذارید.

تونسیلیت یا التهاب لوزه ها


لوگو دکتر اصغر معمارزاده

دکتر اصغر معمارزاده

جراح بینی اصفهان

متخصص گوش و حلق و بینی

(پلاستیک بینی و صورت)

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری به بخش تماس با دکتر سایت مراجعه نمایید.

سوالات و نظرات خود را در بخش نظرات برای اقای دکتر ارسال نمایید:


آمار بازدید سایت

  • 1
  • 64
  • 289
  • 805
  • 2,285
  • 87,528
  • 797,911
  • 819
  • خرداد ۳۱, ۱۴۰۳

لینک های پرکاربرد

جراح بینی اصفهان، دکتر اصغر معمارزاده

سامانه معرفی، نوبت دهی اینترنتی و اتوماسیون تحت وب کلینیک24

نرم افزار مطب و کلینیک پزشکی

نرم افزار مطب و کلینیک دندانپزشکی

نرم افزار مرکز مشاوره و روانشناسی

نرم افزار رادیولوژی و سونوگرافی

نرم افزار آزمایشگاه و ژنتیک

طراحی سایت پزشکی

بانک اطلاعاتی مراکز پزشکی

نوبت دهی تلفن گویا

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین جراح لثه اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر حسین برجیان

لیزر دندان اصفهان دکتر حسین برجیان

ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

درمان واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

بهترین متخصص پوست و مو اصفهان دکتر جویا

فوق تخصص سرطان زنان اصفهان دکتر فهیمه ثابت

دندانپزشک کودکان اصفهان دکتر نجمه اخلاقی

سرمایه گذاری در قبرس شمالی با البرز گروپ

خرید ملک در قبرس شمالی با البرز گروپ

مهاجرت به قبرس شمالی با البرز گروپ

اقامت قبرس شمالی با البرز گروپ

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر سید حمید رضویان
متخصص عصب کشی اصفهان دکتر سید حمید رضویان

جراح پستان اصفهان دکتر رسول فاتحی فرد

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین ایمپلنت اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر الناز مکانیک

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر ندا مکانیک