بیوگرافی دکتر اصغر معمارزاده

Untitled

دکتر اصغر معمارزاده

متخصص گوش و حلق و بینی(پلاستیک بینی و صورت)

اینجانب در سال ۱۳۶۴ از دانشگاه اصفهان به عنوان پزشک عمومی و در سال ۱۳۷۳ از دانشگاه شهید بهشتی بعنوان پزشک متخصص گوش و حلق و بینی فارغ التحصیل شدم.

انتخاب این رشته به علت علاقه به جراحی زیبایی بخصوص زیبایی بینی بود. از ابتدا اعتقاد داشتم جراح بینی باید مسلط بر مسائل و مشکلات داخل و خارج بینی باشد و در رشته گوش ، حلق و بینی حداقل یک سوم مدت تحصیل به مسائل درباره امور بینی سپری میشود.

مطالعات و تجربیات من کمک کرد تا در طول دوره تخصص انواع بینی های با مشکلات مختلف را تحت عمل جراحی قرار دهم و از این طریق با انواع قرار گیری ساختمان غضروفی و استخوانی بینی آشنا شوم.

اینجانب به غیر از اعمال جراحی بینی ها با مشکلات اندک جراحی روی بینی با مشکلات وسیع مانند ( بینی های شکسته ، بد جوش خورده ، بینی های غضروفی و به اصطلاح بینی های گوشتی ،  دفترمیتی بینی ، شکاف لب ، بیتی با دفرمیتی خارجی ) را تحت عمل جراحی قرار دهم و نتایج هم موفقیت آمیز بود.

درباره عمل جراحی بینی

عمل جراحی پلاستیک بینی یکی از اعمال خاص است که مورد توجه ویژه بیماران ، پزشکان و اقشار مختلف اجتماع قرار می گیرد و درباره خوب و بد بودن نتیجه عمل همه از متخصص و غیر متخصص میتوانند اظهار نظر کنند.

در سایر اعمال جراحی معمولا پس از دوره نقاهت ( حداکثر یکی دو ماه ) عمل جراحی از طرف پزشک و بیمار تمام شده تلقی می شود مگر اینکه عارضه ای وجود داشته باشد . اما در عمل بینی جا افتادن و کاهش تورم چندین ماه طول میکشد و البته روز به روز میزان رضایت بیمار بالاتر میرود. عارضه اصلی عمل جراحی بینی پسندیدن قیافه بیمار از طرف خود و اطرافیان است و این مورد پسند واقع شدناست که بیمار را به مراجعه نزد پزشک ترغیب کرده است.

حساسیت روی ظاهر بینی تا چندین ماه و رفع کامل تورم بینی و صورت به اصطلاح جا افتادن صورت طول میکشد. بینی عضو شاخص صورت است و تناسب آن نقش مهمی در زیبایی صورت فرد دارد.

آناتومی و فیزیولوژی بینی

بینی اعمال مهم و فیزیولوژی مثل تنفس ، مرطوب سازی هوا ، گرم کردن هوای منطقه ریه و گرفتن ذرات معلق در هوا را دارد.

داخل بینی سیستم عروقی پیچیده ای دارد که تحت فرمان سیستم سمپاتیک و پاراسمپاتیک است و این سیستم عروقی  فعالیت های مهم بینی را سامان می دهد.

آب و هوای متفاوت روی سیستم داخلی بینی تاثیر دارد بغیر از آن احساساتی مثل ناراحتی ، شادی ، خشم ، تحقیر در پر خون شدن سیستم عروقی داخلی بینی و گرفتگی آن تاثیر دارد.

آناتومی

بینی از یک مجموعه غضروفی استخوانی غضلانی تشکیل شده است طرز قرار گیری غضروف ها  و استخوان ها شکل بینی را تعیین می کند.

علل بد شکلی بینی

عواملی همچون عوامل نژادی ، ضربات دوران کودکی ، انحراف های داخل بینی ، غلط جوش خوردن سایر استخوان های صورت مثل استخوان کام در بد شکلی بینی تاثیر فراوان دارد . شکستگی های بینی که جا اندازی نشود و یا غلط جا اندازی شود در بد شکلی بینی موثر است.

انتخاب بیماران

بیمارا براساس عدم تناسب بینی و چهره ، نا مناسب بودن ظاهر بینی به پزشک مراجعه می کنند و همه برای زیباتر شدن مراجعه کرده اند بعضی بیماران هم بدون مشکل و از روی تفنن مراجعه کرده اند.

اینجانب بیماران را براساس نوع صورت ، نوع پوست، فرم استخوانهای صورت و نسبت آن با بینی و تناسب بینی با صورت تقسیم بندی میکنم.

زیبایی امری نسبی است صورت های مختلف در نژادهای مختلف زیبایی متفاوتی دارند . البته این به غیر از درصد کمی از همه نژادها است که در همه جهان به یک شکل زیبا به نظر میرسند . عموما دختران شایسته و هنرپیشه ما از اینکه دست افراد هستند نکته مهمی که در انتخاب بیمار باید توجه داشت و برای بیمارهم دقیقا توجیح دارد اینکه به بیمار باید تفهیم کرد هر صورتی تناسب خاص خود را نیاز دارد که زیباتر به نظر برسد.

مسائل آناتومیک و نوع پوست بینی و صورت بیمار تناسبهای صورت بیما ر در نتایج جراحی اهمیت دارد. مسلما یک بینی با پوست ظریف و غضروف کوچک و صورت زیبای بیمار نتایج بهتری به دست می آید تا بینی با پوست ضخیم و غضروف بزرگ و غیر آناتومیک مثل شکستگی قدیمی بدون جا اندازی انحراف بینی که نتایج کمتری بدست می آید ولی در همه بیماران معمولا قیافه بهتری نسبت به قبل از عمل پیدا میکنند.

نحوه عمل و مراقبتها

بیمار به طریقه بیهوشی عمومی موضعی عمل میشود. به دلیل استفاده از داروهای جدید بیمار پس از عمل درد ندارد و معمولا همان شب از بیمارستان مرخص میشود . بعد از یک هفته قالب بینی را برداشته پس از دو روز بیمار می تواند کار عادی خور را شروع کند . بیمار تا سه ماه باید از ورزش های سخت با احتمال ضربه به بینی پرهیز کند.

تورم صورت ظرف مدت سه هفته بعد از عمل و تورم بینی چند ماه بعد از عمل فروکش میکند و بیمار با کاهش تورم قیافه بهتری پیدا می کند.

 


صفحه اینستاگرام دکتر اصغر معمارزاده

آمار بازدید سایت

  • 0
  • 25
  • 53
  • 651
  • 2,426
  • 29,338
  • 52,873
  • 311
  • اسفند ۴, ۱۳۹۸

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمام حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر اصغر معمارزاده می باشد.