ترمیم رینوپلاستی

ترمیم رینوپلاستی

ترمیم رینوپلاستی

جراحی بینی از هر دو جنبه ی زیبایی و کارایی ، جراحی پیچیده و ظریفی به شمار می آید و ممکن است سال ها طول بکشد که تجربه به اندازه ای زیاد شود که جراح کاملا مهارت پیدا کند .به همین دلیل متاسفانه نرخ جراحی ترمیمی بینی نیز بالاست.در اینجا به مشکلاتی که ممکن است بعد از جراحی اولیه توسط یک جراح کم تجربه به وجود می آید و نیاز به جراحی ترمیمی بینی داشته باشد اشاره می شود.هر مشکل به نوبه ی خود نیاز به درمان خاصی دارد .

مشکلات پل بینی و بینی مرکزی

ناهنجاری منقار مانند توسط بافت نرم و غضروف

جراحی ترمیمی بینی

در یک بینی طبیعی ،یک فرو رفتگی خفیف وجود دارد که از پل بینی تا نوک بینی ادامه دارد ،در مورد بینی منقار مانند، این ناحیه ی پل روی بینی بسیار بالاست و بینی کمی به شکل منقار طوطی در می آید.سه عارضه ی مختلف در جراحی بینی می تواند منجر به این نوع نافرمی بشود.ایجاد بینی منقار مانند توسط غضروف زمانی رخ می دهد که :

 1. کمی غضروف بعد از جراحی باقی بماند
 2. جراح مقدار زیادی از بافت نرم را در بیماری که پوست ضخیم دارد حذف می کند بنابراین پوست به درستی نمی تواند منقبض شود به همین دلیل صاف شده و موجب ایجاد بافت اضافه در آن ناحیه می شود.برای اصلاح این مورد باید بافت اضافه برداشته شود و برای اطمینان از اینکه پوست بینی به غضروف متصل شده و به خوبی بهبود می یابد از بخیه ی قابل جذب و چسب بینی استفاده می شود.
 3. جراح نمی تواند پشتیبانی کافی برای نوک بینی قرار دهد به همین دلیل به مرور زمان می افتد و باعث می شود که ناحیه ی بالای نوک بینی برجسته به نظر برسد.در جراحی ترمیمی بینی برای اصلاح این مشکل نوک بینی باید بازسازی شود که پشتیبانی کافی را به دست بیاورد.

نیمرخ بدشکل:فرو رفتگی بیش از حد  یا برآمدگی ماندگار در پل بینی

جراحی ترمیمی بینی

این نوع ناهنجاری زمانی ایجاد می شود که قرار است یک برآمدگی روی پل بینی اصلاح شود.برآمدگی ماندگار زمانی ایجاد می شود که جراح نتوانسته به خوبی استخوان یا غضروف بینی را صاف کند.شرایط متضاد برآمدگی ماندگار ، فرو رفتگی بیش از حد می باشد در این شرایط جراح بیش از اندازه استخوان یا غضروف بینی را برداشته است که باعث شده بینی بیمار از نیمرخ گود به نظر برسد.

در جراحی ترمیمی بینی برای اصلاح برآمدگی ماندگار باید با یک سوهان بینی (یک وسیله ی دقیق که می توان به کمک آن استخوان یا غضروف مشکل ساز را به صورت کنترل شده حذف کنیم) استخوان بینی را صاف تر کنیم.برای اصلاح فرو رفتگی بیش از حد نیز می بایست از غضروف بدن خود بیمار استفاده کرد تا بتوان ناحیه ی گود افتاده را پر کرد .

برجستگی بیش از حد نوک بینی / بینی پینوکیو

جراحی ترمیمی بینی

یکی از معمول ترین اشتباهات دیده شده بعد از جراحی بینی ، ارتفاع زیاد از حد نوک بینی می باشد .وقتی قوز روی بینی برداشته می شود ، بیماران اغلب تصور می کنند که نوک بینی خیلی با صورت فاصله گرفته است.اگر بعد از عمل جراحی شیب پل بینی زیاد شده باشد،مشکل دوچندان خواهد شد .در بسیاری از موارد ، جراحان به سادگی جرات مقابله با ارتفاع بیش از حد نوک بینی را ندارند زیرا تکنیک هایی که برای کم کردن ارتفاع نوک بینی به کار می رود بسیار پیچیده می باشد و نیاز به مهارت بالا و تجربه ی زیادی دارد .جراح ترجیح می دهد از این عمل صرف نظر کند تا اینکه ریسک کاهش دادن برجستگی نوک بینی را بپذیرد . علاوه بر آن کاهش دادن قابل توجه برجستگی نوک بینی در روش جراحی بسته عملا غیر ممکن است .فقط در جراحی با روش باز می توان به صورت تاثیر گذار برجستگی نوک بینی را کاهش داد.مزیت این کار این است که اگر جراحی با روش باز به درستی انجام شود ، پشتیبانی ساختاری برای نوک بینی کاملا امکان پذیر است.

جراحی ترمیمی بینی برای اصلاح نوک بینی نامتقارن

جراحی ترمیمی بینی

ذکر این نکته بسیار اهمیت دارد که هر زمان جراحی بینی انجام شود در واقع دو عمل جراحی جداگانه انجام شده است یکی سمت راست بینی و دیگری سمت چپ بینی.در هر مرحله از جراحی ، باید توجه زیادی به تقارن پرداخته شود.غضروف هر دو طرف نوک بینی باید خیلی دقیق بریده شود تا اندازه ی نهایی هر دو یکسان باشد.عدم تقارن ممکن است ناشی از زخم های نابرابر در طول دوره ی بهبود باشد که تا ماه ها یا حتی سال ها پس از این واقعیت خود را آشکار نمی کند.برای داشتن یک جراحی ترمیمی بینی موفق،جراح باید در هر مرحله از جراحی توجه زیادی به تقارن و پیش بینی نحوه ی تشکیل بافت زخم بپردازد و بر این اساس یک نتیجه ی زیبا و رضایت بخش را تنظیم کند.

جراحی ترمیمی بینی برای اصلاح مشکلات سوراخ بینی

ضعیف شدن پره های بینی/ضعف دریچه ی خارجی

باریک ترین ناحیه در ساختار داخلی بینی “دریچه ی بینی” نامیده می شود .باز گذاشتن کل دریچه ی بینی برای تنفس نرمال و بدون مانع، ضروری است.با این حال مشکلات دریچه ی داخلی بینی می تواند هنگام برداشتن قوز بینی نیز ایجاد شود.ضعف دریچه ی خارجی نیز زمانی اتفاق می افتد که مقدار زیادی از غضروف نوک بینی در حین عمل بینی برداشته شود.بدون پشتیبانی مناسب غضروف در نوک بینی ،دریچه ی بینی که درست در بالای سوراخ بینی قرار گرفته است دچار انسداد می شود.پرداختن به این مشکل به این صورت است که غضروف نوک بینی را بازسازی کنیم تا پشتیبانی کافی ایجاد شود.

معلق ماندن کلوملا/جمع شدن سوراخ بینی/یا جمع شدن باله های بینی

عدم اطمینان از پشتیبانی نوک بینی می تواند منجر به مشکلات دیگری در سوراخ بینی بشود .”کلوملا” نام جزیی از بینی است که دو سوراخ بینی را از هم جدا می کند.در بهترین حالت این ناحیه باید چند میلی متر از لبه های سوراخ بینی پایین تر باشد.اگر مقدار زیادی از ستون فقرات بینی یا قسمت پایینی سپتوم (اجزایی که نوک بینی را پشتیبانی می کند) حذف شود.کلوملا آویزان خواهد شد (به آن “کلوملای معلق” می گویند) و لبه ی سوراخ بینی بیش از حد جمع می شود یا پس رفت می کند. که این عارضه نه تنها ظاهر ناخوشایندی پیدا می کند بلکه روی تنفس نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت.اصلاح این مشکل نیاز به پیوند غضروف خواهد داشت .

هنگامی که مقدار زیادی غضروف برداشته می شود و فرورفتگی لبه پره بینی بعد از جراحی در داخل سوراخ بینی به وجود می آید، بیمار متوجه مشکلی خواهد شد که به آن جمع شدن باله های بینی گفته می شود .اصلاح این مشکل در موارد خفیف با پیوند غضروف و در موارد شدید با پیوند غضروف و پوست (معمولا از گوش) می باشد.


آمار بازدید سایت

 • 378
 • 12
 • 67
 • 708
 • 2,308
 • 154,036
 • 789,392
 • 779
 • بهمن ۲۸, ۱۴۰۲

لینک های پرکاربرد

جراح بینی اصفهان، دکتر اصغر معمارزاده

سامانه معرفی، نوبت دهی اینترنتی و اتوماسیون تحت وب کلینیک24

نرم افزار مطب و کلینیک پزشکی

نرم افزار مطب و کلینیک دندانپزشکی

نرم افزار مرکز مشاوره و روانشناسی

نرم افزار رادیولوژی و سونوگرافی

نرم افزار آزمایشگاه و ژنتیک

طراحی سایت پزشکی

بانک اطلاعاتی مراکز پزشکی

نوبت دهی تلفن گویا

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین جراح لثه اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر حسین برجیان

لیزر دندان اصفهان دکتر حسین برجیان

ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

درمان واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

بهترین متخصص پوست و مو اصفهان دکتر جویا

فوق تخصص سرطان زنان اصفهان دکتر فهیمه ثابت

دندانپزشک کودکان اصفهان دکتر نجمه اخلاقی

سرمایه گذاری در قبرس شمالی با البرز گروپ

خرید ملک در قبرس شمالی با البرز گروپ

مهاجرت به قبرس شمالی با البرز گروپ

اقامت قبرس شمالی با البرز گروپ

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر سید حمید رضویان
متخصص عصب کشی اصفهان دکتر سید حمید رضویان

جراح پستان اصفهان دکتر رسول فاتحی فرد

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین ایمپلنت اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر الناز مکانیک

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر ندا مکانیک