تزریق چربی برای جوان سازی پوست دست

تزریق چربی برای جوان سازی پوست دست

دستان ما به دليل اينکه به ميزان خيلي زيادي در معرض عوامل مختلف محيطي قرار مي‌گيرند، يکي از اولين اعضاي بدن هستند که شروع به نمايان کردن علائم پيري مي‌کنند. روند طبيعي پيري و مواجهه با نور آفتاب، دو عامل مهمي هستند که بروز اين علائم را تشديد مي‌کند. شايع‌ترين و مشخص‌ترين نشانه‌هاي پيري در پوست دست‌ها شامل لکه‌هاي تيره رنگ (به نام “لکه‌هاي پيري”) و زائده‌هاي پيش‌سرطاني است.

علاوه بر آن، از دست رفتن بافت چربي پوست هم باعث از دست رفتن شادابي پوست و استخواني به نظر رسيدن دست‌ها مي‌شود. روش‌هاي جوانسازی پوست دست‌ها مي‌تواند در درمان چین و چروک دست و بازگشت شادابي و لطافت به دست‌ها مؤثر باشد. روش‌هاي درماني مختلفي از جمله تزریق ژل و چربی و مزوتراپی پوست دست براي اين منظور وجود دارد که مي‌توان براي رفع چین و چروک دست و دستيابي به شکل ظاهري دلخواه هر فرد در دستهايش، از يکي از اين روش‌ها يا از ترکيبي از چند روش استفاده کرد.

چه کساني مي‌توانند کانديداي ايده‌آل براي عمل جوانسازی دست‌ها باشند؟

افرادي که به دنبال يافتن راهي براي بهبود شکل ظاهري دست‌هاي خود هستند، کانديداي ايده‌آلي براي عمل جوانسازی دست‌ها به شمار مي‌روند. اگرچه افراد مختلف دلايل متفاوتي براي انجام عمل زيباسازي دست دارند، اما به طور کلي شايع‌ترين علت‌هايي که براي آن وجود دارد عبارتند از:

 • بهبود وضعيت ظاهري و تقويت اعتماد به نفس
 • کاهش نگراني و تشويش در مورد ويژگي‌های ظاهری
 • دستيابي به پوستي لطيف‌تر و زيباتر
 • داشتن ظاهري جوان‌تر

اما افرادي که قصد انجام عمل جوان سازی پوست دست خود را دارند بايد اين نکته را نيز به خاطر داشته باشند که جراحي زيبايي فقط باعث بهبود نسبي شکل دست‌ها مي‌شود و علائم پيري را به طور کامل رفع يا درمان نمي‌کند. بنابراين بيماران بايد اهداف و انتظارات واقع‌بينانه‌اي از عمل زیبایی دست ها داشته باشند. در ضمن حتماً در زمان جلسه مشاوره، اهداف خود از انجام اين عمل را به طور کامل براي دکتر پرويزيان شرح دهيد. به اين ترتيب دکتر پرويزيان هم بهتر مي‌تواند در مورد مناسب بودن اين عمل براي شما تصميم بگيرد.

عمل جوانسازی دست‌ها چه تأثير مثبتي مي‌تواند داشته باشد؟

عوارضي که با انجام جوان سازی دست مي‌توان برطرف کرد عبارتند از:

 • پژمردگي و بدشکلي پوست: ضعيف شدن ساختارهاي حمايت کننده از پوست (رشته‌هاي کلاژن و الاستين) که منجر به از دست رفتن استحکام و شادابي پوست و تشکيل سلوليت بر روي آن مي‌شود.
 • عوارض رنگدانه‌اي: کک و مک، لکه‌هاي خورشيدي، ملاسما و ساير لکه‌هاي تيره رنگ روي پوست، به ويژه آنهايي که در اثر مواجهه با آفتاب به وجود آمده‌اند.
 • جاي زخم‌ها: اسکار يا جاي زخم در نتيجه آکنه و جراحت‌هاي پوستي به وجود مي‌آيد و مي‌تواند به شکل‌هاي مختلفي از قبيل موجي شکل، فرو رفتگي‌هاي ريز، رنگ پريدگي يا برآمدگي بر روي پوست ديده شود.
 • اصلاح رگ‌هاي خوني برجسته در دست‌ها

  سياهرگ‌هاي برجسته در زير پوست دست‌ها، يکي از شاخص‌ترين نشانه‌هاي پيري است. ظاهر ناخوشايند اين رگ‌ها را تقريباً به سادگي مي‌توان با انجام عمل‌هايي از قبيل اسکلروتراپي (ترميم عروق) و ميکروفلبکتومي برطرف کرد. در عمل اسکلروتراپي يک محلول دارويي به درون سياهرگ‌ها تزريق مي‌شود.

 • در عمل ميکروفلبکتومي هم سياهرگ‌ها از طريق برش‌هاي ريزي که بر روي دست زده مي‌شود، برداشته مي‌شوند. اسکلروتراپي و ميکروفلبکتومي هر دو عمل‌هاي سرپايي ساده‌اي هستند که براي اصلاح ظاهر ناخوشايند سياهرگ‌هاي برجسته در زير پوست دست کارآيي بسيار خوبي دارند.

  مراقبت‌هاي بعد از عمل

  بعد از عمل جوانسازی دست‌ها، يک رژيم مراقبتي خاص شامل کرم‌ها، لوسيون‌ها و صابون‌هاي مخصوص براي مقابله با پيري و حفظ جواني دست‌ها براي شما تجويز مي‌شود. علاوه بر آن بايد از قرار گرفتن در معرض نور مستقيم آفتاب هم خودداري کنيد. مصرف مقادير مناسبي از کرم ضد آفتاب هم مي‌تواند در حفظ نتايج عمل جوانسازی دست‌ها تأثير قابل ملاحظه‌اي داشته باشد.

  شرايط دوره ريکاوري بعد از عمل جوانسازی دست‌ها چگونه است؟

  بهبودی بعد از درمان چین و چروک دست ها به روش مورد استفاده براي انجام اين عمل بستگي دارد. به طور کلي بهبودي پوست دست‌ها بعد از عمل جوانسازی در مقايسه با پوست صورت بيشتر طول مي‌کشد، اما هيچ يک از روش‌هاي اين عمل نياز چنداني به دوره استراحت بعد از عمل ندارند.

  بيشترين دوره استراحت بعد از عمل، مربوط به تزريق چربي مي‌باشد. زيرا اين عمل نياز به ايجاد بريدگي‌هايي براي انجام ليپوساکشن دارد. از طرفي تزريق ژل کمترين ميزان عوارض بعد از عمل را به دنبال دارد. اصولاً از هر روشي که استفاده شود، معمولاً مقداري التهاب و حساسيت در پوست ايجاد خواهد شود. در مورد عمل‌هاي مبتني بر تزريق، غالباً يک کبودي يا خون‌مردگي مختصر هم ايجاد مي‌شود


آمار بازدید سایت

 • 2,139
 • 12
 • 34
 • 731
 • 2,180
 • 114,187
 • 791,947
 • 779
 • بهمن ۲۸, ۱۴۰۲

لینک های پرکاربرد

جراح بینی اصفهان، دکتر اصغر معمارزاده

سامانه معرفی، نوبت دهی اینترنتی و اتوماسیون تحت وب کلینیک24

نرم افزار مطب و کلینیک پزشکی

نرم افزار مطب و کلینیک دندانپزشکی

نرم افزار مرکز مشاوره و روانشناسی

نرم افزار رادیولوژی و سونوگرافی

نرم افزار آزمایشگاه و ژنتیک

طراحی سایت پزشکی

بانک اطلاعاتی مراکز پزشکی

نوبت دهی تلفن گویا

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین جراح لثه اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر حسین برجیان

لیزر دندان اصفهان دکتر حسین برجیان

ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

درمان واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

بهترین متخصص پوست و مو اصفهان دکتر جویا

فوق تخصص سرطان زنان اصفهان دکتر فهیمه ثابت

دندانپزشک کودکان اصفهان دکتر نجمه اخلاقی

سرمایه گذاری در قبرس شمالی با البرز گروپ

خرید ملک در قبرس شمالی با البرز گروپ

مهاجرت به قبرس شمالی با البرز گروپ

اقامت قبرس شمالی با البرز گروپ

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر سید حمید رضویان
متخصص عصب کشی اصفهان دکتر سید حمید رضویان

جراح پستان اصفهان دکتر رسول فاتحی فرد

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین ایمپلنت اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر الناز مکانیک

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر ندا مکانیک