جابجایی غضروف بینی پس از جراحی

جابجایی غضروف بینی پس از جراحی

جابجایی غضروف بینی پس از جراحی

آشنایی با علائم جابجایی غضروف بینی پس از جراحی

علائم جابجایی غضروف بینی پس از جراحی در برخی از موارد رخ می دهد. و می تواند نشان دهنده آن باشد که متاسفانه جراحی بینی به درستی انجام نشده و یا به دلیل عدم رعایت مراقبت های پس از عمل بینی نتیجه جراحی موفقیت آمیز نبوده است. در این گونه موارد بطور معمول عمل ترمیمی بینی توصیه می شود.

نقش غضروف در عملکرد و ساختار بینی

ساختار اصلی بینی از استخوان و غضروف تشکیل شده است. که در حکم داربست و ستون های اصلی برای بینی ایفای نقش می کنند. بخش بالایی بینی از ستون های اصلی به نام استخوان بینی شکل گرفته است و بخش پایینی را غضروف بینی تشکیل می دهد. که در شکل گیری و فرم پایین بینی شامل نوک و سوراخ های بینی تعیین کننده است.

می توان گفت تقریبا حدود ۷۵ درصد از تغییراتی که یک جراح زمان عمل زیبایی بینی انجام می دهد بر روی غضروف بینی اعمال میگردد. تغییرات غضروف بینی می تواند شامل تغییر شکل کل و یا بخشی از آن و یا مقاوم سازی و تقویت غضروف بینی صورت بگیرد. که به نوع عمل و شرایط بیمار بستگی پیدا می کند بعنوان مثال اگر فرد دارای بینی بزرگی باشد. جراح با برداشتن بخشی از غضروف بینی می توانید نسبت به کوچک تر کردن بینی اقدام کند.

به بیان ساده تر غضروف بینی همانند گل رس برای سفالگر است که می تواند با تغییراتی که انجام می دهد به آن فرم و شکل مشخصی بدهد. در عمل های ترمیمی نقش غضروف بینی بسیار بیشتر به چشم می آید و موفقیت در جراحی به میزان برداشتن غضروف بینی و کیفیت آن بستگی دارد.

مزیت های عمل ترمیمی بینی چیست؟

جابجا شدن غضروف بینی پس از جراحی

عمل بینی این روزها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده و وجود بینی خوش فرم از عوامل تاثیرگذار در زیبایی محسوب می گردد. داشتن چهره ای زیبا به معنای تناسب در تمامی اعضای صورت است. همانطور که می دانید عمل بینی یک جراحی کاملا تهاجمی است. و میبایست حتما توسط پزشک و جراح ماهر و با تجربه و در مرکز درمانی یا کلینیک مجهز انجام شود. همچنین پس از عمل نیاز به انجام مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی است. تا علائم جابجایی غضروف بینی بعد از عمل بروز نکند. و نتیجه عمل مطلوب و موفقیت آمیز باشد.

 

از مهمترین مواردی که میبایست در مراقبت های پس از عمل بینی حتما رعایت شود. جلوگیری از ضربه و در نتیجه آن جابجایی غضروف بینی بعد از عمل است به دلیل اینکه می تواند نتیجه عمل جراحی زیبایی را برعکس نماید. و فرد نه تنها هیچ فایده ی مثبتی از عمل خود نخواهد دید چه بسا آن که ممکن است باعث بروز پیامدهای منفی و ایجاد خسارت های سنگین جهت ترمیم بینی شود.

بنابراین لازم است قبل از هر کاری نسبت به ایجاد و افزایش آگاهی خود نسبت به مراقبت های بعد از عمل اقدامات لازم را انجام دهید تا به بهترین نتیجه ممکن از عمل زیبایی خود برسید.

دکتر اصغر معمارزاده جراح بینی اصفهان را در اینستاگرام  دنبال کنید

علت جابجایی غضروف بینی پس از جراحی

همانطور که توضیح داده شده افرادی که بینی خود را عمل می کنند. میبایست تا مدت زمان مشخصی از ایجاد ضربه و هرگونه فشار به بینی بعد از عمل خودداری کنند. چرا که در ماه های ابتدایی پس از عمل بینی استخوان بندی و استحکام بینی بعد از عمل هنوز شکل نگرفته و جوش خوردن غضروف بینی زمان بر است و ضربه ای بسیار آرام هم می تواند نتیجه عمل را تحت تاثیر قرار داده و موجب از بین رفتن غضروف بینی شود.

در این زمینه همواره پزشکان به بیماران خود در خصوص طبیعی بودن رشد استخوان بینی بعد از عمل تاکید ویژه ای دارند. و توصیه می کنند از هرگونه رفتارهای مخاطره آمیز مانند دمرخوابیدن روی شکم، مالیدن بینی و… که می توانند موجب آسیب جدی به بینی شود خودداری کنند. لازم بذکراست بیمارانی که فعالیت های ورزشی سنگین و حتی سبک انجام می دهند توصیه می شود تا مدت زمانی طولانی هرگونه انجام حرکت های ورزشی را به زمان دیگری موکول نمایند.

در سایر موارد بطور معمول اگر پیوند غضروف به درستی انجام نشده باشد. علائم جابجایی غضروف بینی بعد از عمل مشاهده می شود. بنابراین لازم است برای انجام عمل بینی به سراغ بهترین جراح بینی بروید تا خیالتان از جهت میزان تجربه پزشک راحت باشد.

 


مطالب پیشنهادی:

مقایسه جراحی بینی گوشتی با جراحی بینی استخوانی

سوالات رایج درباره تامپون بینی

مدت جوش خوردن استخوان بینی بعد از عمل


آمار بازدید سایت

  • 86
  • 24
  • 283
  • 800
  • 4,848
  • 104,011
  • 795,990
  • 818
  • خرداد ۲۸, ۱۴۰۳

لینک های پرکاربرد

جراح بینی اصفهان، دکتر اصغر معمارزاده

سامانه معرفی، نوبت دهی اینترنتی و اتوماسیون تحت وب کلینیک24

نرم افزار مطب و کلینیک پزشکی

نرم افزار مطب و کلینیک دندانپزشکی

نرم افزار مرکز مشاوره و روانشناسی

نرم افزار رادیولوژی و سونوگرافی

نرم افزار آزمایشگاه و ژنتیک

طراحی سایت پزشکی

بانک اطلاعاتی مراکز پزشکی

نوبت دهی تلفن گویا

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین جراح لثه اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر حسین برجیان

لیزر دندان اصفهان دکتر حسین برجیان

ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

درمان واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

بهترین متخصص پوست و مو اصفهان دکتر جویا

فوق تخصص سرطان زنان اصفهان دکتر فهیمه ثابت

دندانپزشک کودکان اصفهان دکتر نجمه اخلاقی

سرمایه گذاری در قبرس شمالی با البرز گروپ

خرید ملک در قبرس شمالی با البرز گروپ

مهاجرت به قبرس شمالی با البرز گروپ

اقامت قبرس شمالی با البرز گروپ

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر سید حمید رضویان
متخصص عصب کشی اصفهان دکتر سید حمید رضویان

جراح پستان اصفهان دکتر رسول فاتحی فرد

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین ایمپلنت اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر الناز مکانیک

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر ندا مکانیک