آنچه در مورد جراحی بینی گوشتی باید بدانیم ؟

بهترین جراح بینی اصفهان | آنچه در مورد جراحی بینی گوشتی باید بدانیم؟

آنچه در مورد جراحی بینی گوشتی باید بدانیم ؟

جراحی بینی گوشتی

جراحی  بینی گوشتی با توجه به ویژگی هایی که دارد، نسبت به جراحی بینی استخوانی دشوارتر است و لازم است حتما توسط بهترین جراح بینی قرار گیرند.

بینی گوشتی به  فرم های بینی می گویند که افراد با این فرم بینی تمایل به عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی دارند. بینی گوشتی شرایط خاصی دارد که همین شرایط باعث دشواری عمل بینی گوشتی شده اند.  امروزه تقویت غضروف های بینی و استحکام ساختار آن همراه با فرم دهی به بینی انجام میگیرد که نتیجه آن بسیار مثبت و برگشت پذیری و افتادگی بینی گوشتی را به حداقل و یا حتی به صفر خواهد رساند.

ویژگی های بینی گوشتی:

 1.   پوست ضخیم
 2.    غضروف های ضعیف (راه تقویت غضروف بینی)
 3.    منافذ باز روی بینی
 4.    پره های بزرگ و پهن
 5.   چربی زیر جلدی بیش از حد نرمال

جراحی بینی گوشتی در چه مواردی انجام می شود؟

جراحی بینی گوشتی فقط در برخی افراد با بینی گوشتی امکان پذیر است،به عنوان مثال اگر نوک بینی شما زمانی که سر خود را بالا می گیرید، حالت نیم دایره   داشته باشد، بهتر است که هنگام عمل زیبایی بینی گوشتی را انجام ندهید زیرا عواقب خطرناکی را به دنبال خواهد داشت.

همچنین برخی بینی های گوشتی وجود دارند که بدون رینوپلاستی نیز می توان این بینی ها را زیبا کرد، به عنوان مثال افرادی که پوست آنها دارای سوراخ های بزرگ و غدد چربی زیر پوستی است. این افراد اگر بینی گوشتی دارند می توانند با برخی رژیم های غذایی و یا داروهای تجویز شده، فرم وسایز بینی گوشتی خود را تغییر دهند. همچنین برخی افراد اگر بینی گوشتی بسیار کوچک دارند می توانند به کمک برخی دستگاه های زیباسازی بینی خود را بزرگ کنند، با این وجود بسیاری از افراد نیازمند این هستند که بینی گوشتی خود را جراحی کنند. در صورت توصیه پزشک، هنگام عمل زیبایی بینی گوشتی برای این افراد می تواند بهترین گزینه باشد.

بهترین جراح بینی اصفهان|آنچه در مورد جراحی بینی گوشتی باید بدانیم؟

 

سن مناسب برای انجام عمل بینی گوشتی:

معمولاٌ توصیه می‌شود که جراحی زیبایی مخصوصاً جراحی بینی گوشتی، در سنی انجام شود که صورت و اجزای آن به اندازه کافی رشد کرده‌اند طوری که بعد از عمل دیگر برگشتی اتفاق نیفتد. بنابراین اگر قصد جراحی بین دارید بهتر است حداقل تا سن بلوغ صبر کنید.

پیشنهاد سن مناسب برای دختران معمولاً بعد از ۱۴ سالگی و برای پسران بعد از ۱۶ سالگی می‌باشد. هر چند پیشنهاد بهتر، بعد از ۱۸ سالگی می‌باشد چرا که اکثر افراد بعد از ۱۸ سالگی دیگر بلوغ را پشت سر گذاشته‌اند و تغییر محسوسی در چهره آن‌ها اتفاق نمی‌افتد.  بعد از ۶۰ سالگی، جراحی زیبایی بینی توصیه نمی‌شود چرا که از این سن به بعد، بافت استخوانی به شدت سفت و محکم است و انعطاف پذیر نمی‌باشد.

روش های جراحی بینی گوشتی:

۱٫جراحی بینی باز: روش باز به این معناست که جراح به بافت بینی دسترسی کامل پیدا می کند. بنابراین با ایجاد یک برش در ناحیه زیر نوک بینی پوست بینی بلند شده و ثابت نگه داشته می شود. در این روش جراح با دسترسی بالایی که دارد، آزادی عمل زیادی دارد و مقدار تغییراتی که می تواند اعمال کند بیشتر است

۲٫جراحی بینی بسته: در روش بسته پوست روی بینی دست نمی خورد و بنابراین جراح به بافت بینی دسترسی ندارد بلکه تنها با برش های کوچکی که از داخل بینی زده می شود می تواند تغییرات خود را انجام دهد.

کدام روش جراحی برای بینی گوشتی مناسب است؟

بهترین تکنیک جراحی برای بینی های گوشتی روش باز است زیرا در این روش، جراح به راحتی به نوک بینی و ساختمان آن دسترسی دارد و زاویه دید او مانند جراحی بسته، محدود نیست. در جراحی باز،جراح بینی به کمک غضروف تیغه میانی بینی بافت غضروفی را تقویت می کند و به این ترتیب نتیجه ای زیبا برای فرد رقم می زند.

آیا جراحی بینی گوشتی خطرناک است؟

افرادی که بینی گوشتی دارند دارای ساختار و غضروف های بسیار ضعیف در بینی خود هستند. اما جراحی بینی گوشتی در برخی افراد با فرم خاصی از بینی خطرناک است. افرادی که بینی گوشتی دارند و هنگامی که سر خود را بالا می گیرند، نوک بینی آنها به شکل نیم دایره یا ذوزنقه است؛ رینوپلاستی در این افراد بسیار خطرناک و تا حدودی غیر ممکن است و بهتر است این افراد از هنگام عمل زیبایی بینی گوشتی خود صرف نظر کنند.

آیا عمل بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

عمل بینی گوشتی، بسیار حساس است و باید با ظرافت کافی انجام شود. بینی گوشتی، بافت استخوانی و غضروفی ضعیفی دارد بنابراین با تراشیده شدن ضعیف‌تر می‌شود و تحمل وزن بینی را ندارد و در اثر جاذبه به پایین کشیده می‌شود. امروزه تکنیک‌های جدیدی کشف شده  که طبق آن عمل بینی بدون عوارض برگشت پذیری انجام خواهد شد. در این تکنیک سعی می‌شود به جای تراشیدن و ضعیف کردن استخوان یا غضروف، آن را تقویت کرد حتی امکان دارد از بافت گوش یا دنده برای این کار قرض بگیرند. با این کار استحکام بینی بیشتر شده و فرم بینی بعد از عمل حفظ خواهد شد.

مطالب مرتبط:

وقتی بینی گوشتی را خیلی کوچک می کنیم چه می شود؟

چرا جراحی بینی گوشتی مشکل تر است ؟

عوارض عمل بینی


 

برای مشاهده نمونه عملهای دکتر اصغر معمارزاده جراح بینی اصفهان در پیج اینستاگرام کلیک کنید.


آمار بازدید سایت

 • 240
 • 8
 • 41
 • 635
 • 4,710
 • 101,393
 • 796,261
 • 819
 • خرداد ۳۱, ۱۴۰۳

لینک های پرکاربرد

جراح بینی اصفهان، دکتر اصغر معمارزاده

سامانه معرفی، نوبت دهی اینترنتی و اتوماسیون تحت وب کلینیک24

نرم افزار مطب و کلینیک پزشکی

نرم افزار مطب و کلینیک دندانپزشکی

نرم افزار مرکز مشاوره و روانشناسی

نرم افزار رادیولوژی و سونوگرافی

نرم افزار آزمایشگاه و ژنتیک

طراحی سایت پزشکی

بانک اطلاعاتی مراکز پزشکی

نوبت دهی تلفن گویا

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین جراح لثه اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر حسین برجیان

لیزر دندان اصفهان دکتر حسین برجیان

ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

درمان واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

بهترین متخصص پوست و مو اصفهان دکتر جویا

فوق تخصص سرطان زنان اصفهان دکتر فهیمه ثابت

دندانپزشک کودکان اصفهان دکتر نجمه اخلاقی

سرمایه گذاری در قبرس شمالی با البرز گروپ

خرید ملک در قبرس شمالی با البرز گروپ

مهاجرت به قبرس شمالی با البرز گروپ

اقامت قبرس شمالی با البرز گروپ

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر سید حمید رضویان
متخصص عصب کشی اصفهان دکتر سید حمید رضویان

جراح پستان اصفهان دکتر رسول فاتحی فرد

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین ایمپلنت اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر الناز مکانیک

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر ندا مکانیک