دلایل ایجاد خط لبخند و رفع آن

جراحی بینی

دلایل ایجاد خط لبخند و رفع آن

از بین بردن و رفع خط لبخند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت فرد دارد با بالا رفتن سن و افتادگی پوست صورت، خطوط و چین و چروک هایی در اطراف دهان نمایان می شوند. این خطوط از اطراف بینی به گوشه دهان امتداد پیدا می کنند که عامل ایجاد آن ها افزایش سن و در نتیجه از بین رفتن حجم صورت و ارتجاع پذیری پوست صورت است. این خطوط و چین و چروک ها می تواند باعث شود چهره شما خسته، ناراحت و پیرتر از حالت واقعی خود بنظر برسد با از بین بردن و رفع خط لبخند می توانید جوانی و شادابی گذشته را در خود برگردانید و باعث جذابیت و زیباتر شدن چهره خود شوید.

علت ها و دلایل ایجاد خط لبخند

افزایش سن : با بالا رفتن سن خطوط و چین و چروک های بسیار زیادی در اطراف پیشانی، بین ابروها، زیر چشم ها و همچنین اطراف دهان تشکیل می شود که عامل آن کاهش کلاژن و الاستین موجود در پوست می باشد. هر چند این مشکل با مرور زمان در همه افراد ایجاد می شود اما زنان بیشتر دچار این مشکل می شوند زیرا ساختار پوست آن ها در ناحیه صورت متفاوت از ساختار پوست مردان است.

سیگار کشیدن : کشیدن سیگار به تعداد زیاد و به مدت طولانی می تواند به کلاژن موجود در پوست آسیب برساند و باعث ایجاد خطوط خنده در افراد بشود.

قرار گرفتن در معرض نو ر خورشید : قرار گرفتن به مدت طولانی در معرض نور خورشید و استفاده نکردن از کرم های ضد آفتاب یکی دیگر از دلایل تشکیل این خطوط و چین و چروک ها می شود زیرا امواج فرابنفش نور خورشید بر پوست صورت تاثییر مخرب زیادی می گذارد.

جویدن آدامس : جویدن بیش از حد آدامس موجب تحریک بیش از حد عضلا ت صورت می شود و به مرور زمان دچار ایجاد خطوطی در اطراف دهان می شود.

مسائل ژنتیکی : اگر مادر، پدر و نیکان شما دچار خطوط لبخند شده باشند، احتمال بروز این مشکل برای شما بطور مشخص افزایش پیدا می کند.

درمان رفع خط لبخند

برای از بین بردن و رفع خط لبخند روش های متعددی نیز وجو دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره شده است:

تزریق بوتاکس

برای رفع خط لبخند و از بین بردن اخم تزریق بوتاکس با فلج و کم تحرکی موقت ماهیچه هایی که باعث بوجود آمدن این خطوط و چین و چروک درصورت می شود روش بسیار موثری است. تزریق بوتاکس یک روش بدون جراحی است که با استفاده از یک سوزن بسیار نازک انجام می شود که در طی آن محلول رقیقی از سم بوتولینم به عضلات صورت تزریق می‌شود و موجب فلج کردن عضلات اطراف دهان می شود و به مدت ۴ تا ۶ ماه ماندگار خواهند بود.

تزریق ژل

تزریق ژل یک روش بسیار عالی برای از بین بردن و رفع خط لبخند در افراد می باشد. تزریق ژل درخط خنده می تواند با برگرداندن عناصر از دست رفته ی صورت و حمایت از لایه هایی که باعث ایجاد این خطوط لبخند در اطراف نواحی دهان شده اند، حجم اولیه ی آن را بازگرداند و موجب رفع این خطوط شوند. ژل های پرکننده پوست از اسید هیالورونیک ساخته شده اند که یک ماده طبیعی است که در بدن انسان یافت می شود که وظیفه اصلی آن جذب آب و ایجاد حجم در پوست صورت است.

هایفوتراپی

هایفوتراپی می تواند فرایند تولید کلاژن تازه در پوست صورت را تحریک کند و موجب رفع خطوط و چین و چروک اطراف لب شود و پوست صورت را جوان و سفت نگه داشته و حالت ارتجاعی آن را حفظ نماید.

لیزر

لیزر باعث تحریک کلاژن سازی در پوست شده و خطوط و چین و چروک های اطراف دهان را از بین می برد و موجب جوان سازی پوست می شود. در این روش که بدون جراحی انجام می شود پرتوی لیزر به ناحیه مورد نظر تابانده می شود و موجب تجدید ساختار ملایم سطح بالای غشای پوست می شود و روند بهبودی بافت آن ناحیه و بافت‌های اطراف آن را تسریع می‌کنند. لیزر پوست اطراف نواحی تحت درمان را با بافت سالم جایگزین می کند و موجب رفع خطوط لبخند می شود.


صفحه اینستاگرام دکتر اصغر معمارزاده

آمار بازدید سایت

  • 0
  • 700
  • 1,619
  • 11,428
  • 44,936
  • 236,808
  • 525,680
  • 655
  • بهمن ۱۱, ۱۴۰۱

لینک های پرکاربرد

جراح بینی اصفهان، دکتر اصغر معمارزاده

سامانه معرفی، نوبت دهی اینترنتی و اتوماسیون تحت وب کلینیک24

نرم افزار مطب و کلینیک پزشکی

نرم افزار مطب و کلینیک دندانپزشکی

نرم افزار مرکز مشاوره و روانشناسی

نرم افزار رادیولوژی و سونوگرافی

نرم افزار آزمایشگاه و ژنتیک

طراحی سایت پزشکی

بانک اطلاعاتی مراکز پزشکی

نوبت دهی تلفن گویا

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین جراح لثه اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

درمان واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون