دلایل عدم تقارن سوراخ های بینی

دلایل عدم تقارن سوراخ های بینی

دلایل عدم تقارن سوراخ های بینی

دلایل عدم تقارن سوراخ های بینی چیست؟

نامتقارنی سوراخ‌های بینی فقط بعد از عمل اتفاق نمی‌افتد و بسیاری از افراد دوست دارند. بدانند که چه چیزی موجب عدم تقارن سوراخ های بینی آن‌ها شده است. در پاسخ باید گفته شود که مشکل عدم تقارن سوراخ های بینی می‌تواند هم به صورت طبیعی و هم به خاطر جراحی‌ ای که قبلا انجام شده و یا در اثر یک آسیب که در گذشته اتفاق افتاده است،باشد.

عدم تقارن سوراخ‌های بینی از مشکلاتی است که ممکن است زیبایی چهره و یا بینی را تحت تاثیر قرار دهد که معمولا از روبرو خیلی مشخص نیست و اگر از پایین به بینی دقت شود یا فرد سر خود را بالا بگیرد، دیده می‌شود. از مراحل اصلی و ضروری در جراحی بینی آمادگی کامل برای عمل بینی است. که گاهی با رعایت نکات بسیار ساده می‌توانید تا حدود زیادی عوارض ناشی از جراحی بینی را کاهش دهید. شما باید دو هفته بعد از عمل بینی هیچ‌گونه قرصی مصرف نکنید و از مصرف هر گونه نیکوتین خودداری کنید.

عدم تقارن سوراخ های بینی

جالب است بدانید که نیمه راست و چپ صورت بیشتر افراد به طور طبیعی قرینه نیست و این مسئله در بینی نیز دیده می‌شود. بنابراین مقداری نامتقارنی در بین سوراخ‌های بینی طبیعی به نظر می‌رسد. اگر نامتقارنی سوراخ‌های بینی غیر طبیعی باشد ممکن است دلایلی نظیر ژنتیک، عدم رشد متناسب اجزای بینی و وارد شدن ضربه به بینی باعث بروز این مشکل شده باشد. با این وجود این مسئله بعضی از افراد را درگیر می‌کند و باعث می‌شود که هر شخصی در جست و جوی این باشد که مشکل از کجاست. در ادامه به دلایل عدم تقارن سوراخ های بینی خواهیم پرداخت.

انحراف در سپتوم کادوال

سپتوم به تیغه‌ای از جنس استخوان و غضروف گفته می‌شود که به آن در نزدیکی حفره سوراخ بینی سپتوم کادوال گفته می‌شود و ممکن است انحراف سپتوم کادوال دلیل اصلی عدم تقارن سوراخ‌های بینی باشد. این تیغه برای این‌که جریان هوا در بینی به تعادل برسد، حفره بینی را به دو قسمت تقسیم می‌کند و وقتی که این سپتوم جابه‌جا شود می‌تواند منجر به عدم تقارن سوراخ های بینی شود. این عارضه با جراحی انحراف بینی برطرف خواهد شد.

نقض در مدیال کرورا

به غضروفی در ناحیه کلوملا مدیال کرورا گفته می‌شود که از جنس پوست و غضروف است که نوک بینی را به پایه آن متصل می‌کند. حال اگر کلوملا در جای درست و مناسب قرار نگیرد منجر به عدم تقارن سوراخ‌های بینی می‌شود. پس باید کاملا مراقب باشید که بینی شما ضربه نخورد زیرا بینی بسیار حساس است و ممکن است با یک ضربه هر چند کوچک موجب نامتفارنی سوراخ‌های بینی یا دچار عوارض دیگر شود.

 

علل انواع ورم بینی بعد از جراحی زیبایی

جراحی زیبایی بینی (علت عدم تقارن سوراخ های بینی)

گاهی اوقات نیز به صورت طبیعی سوراخ‌های بینی شخص متقارن است اما بعد از جراحی زیبایی بینی با عدم تقارن سوراخ‌های بینی روبرو می‌شود. با وجود این‌که جراحان پیش از عمل جراحی بینی نسبت به اندازه‌گیری‌ها بسیار دقیق هستند اما باز هم تعدادی از بیماران از نامتقارن بودن سوراخ بینی بعد از عمل احساس نارضایتی دارند و از پزشک خود گله‌مند می‌شوند. البته باید این نکته را مد نظر داشته باشید که برای قضاوت در این مورد باید بعد از جراحی بینی تقریبا یکسال صبر کنید تا با از بین رفتن تورم، نامتقارنی سوراخ‌های بینی نیز از بین برود.

اما اگر پس از گذشت یکسال نامتقارنی سوراخ‌ های بینی از بین نرفت. باید مجددا برای اصلاح عدم تقارن سوراخ‌های بینی اقدامات لازم را به کار گیرد. لازم است بدانید از آن‌جایی که بعضی اوقات بینی بیمار امکان برقراری تقارن از هر دو طرف را محیا نمی‌کند. تقریبا تمامی جراحان هنگام عمل بینی تقارن سوراخ‌های بینی را از روبرو اولویت قرار می‌دهند و تقارن از زیر در اولویت دوم قرار می‌گیرد. از عوامل تاثیرگذاری که هنگام جراحی باعث عدم تقارن سوراخ های بینی می‌شود شامل قدرت غضروف بینی، مهارت جراح و نوع پوست بینی است.

جراحی عدم تقارن سوراخ های بینی

از دلایلی که باعث بهم خوردن زیبایی و شکل طبیعی بینی می‌شود. عدم تقارن سوراخ‌های بینی است. که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روش‌های درمانی گوناگون نیازی به ناراحتی نیست و به راحتی می‌توانید به کمک جراحی بینی اقدام به اصلاح بینی خود کنید. سوراخ‌های بینی به هر دلیلی که دچار عدم تقارن شده باشند تا حدی قابل اصلاح هستند البته به طور ۱۰۰ درصد نمی‌توان تضمین کرد که نامتقارنی از بین می‌رود. اگر جراحی فقط به برای اصلاح عدم تقارن سوراخ های بینی صورت گیرد. نیازی به بیهوشی کامل نیست. و جراحی با بی‌هوشی موضعی انجام می‌شود. مدت زمان این جراحی نیز تقریبا کمتر از ۳۰ دقیقه می‌باشد.

با توجه به علت نامتقارنی سوراخ‌های بینی، جراح هنگام عمل یا سپتوم منحرف شده را در جای خود قرار می‌دهد. و یا غضروف این ناحیه و یا غضروف کرورا را دست‌کاری می‌کند. بعضی اوقات به منظور برقراری تقارن بین سوراخ‌های بینی باید یکی از پره‌ها یا سوراخ‌های بینی کوچکتر از قبل شود. به منظور خارج کردن بافت اضافه جراح اقدام به برش زدن در قسمت اتصال پره به گونه و یا قسمت اتصال پره به بالای لب می‌کند. لازم است بدانید که اگر مشکل نامتقارنی سوراخ‌های بینی به دلیل عمل زیبایی قبلی رخ داده باشد. این جراحی نیز به عنوان عمل ترمیمی انجام می‌شود. ایراداتی که در جراحی قبلی صورت نگرفته است در جراحی ترمیمی بینی برطرف خواهد شد.

دکتر اصغر معمارزاده جراح بینی اصفهان را در اینستاگرام  دنبال کنید

پس از این‌که تغییرات مورد نظر روی بینی انجام شد، پوست بینی توسط جراح بینی بخیه زده می‌شود. و جراح بینی را پانسمان می‌کند. این پانسمان بعد از یک هفته باید برداشته شود. و زخم‌هایی که در اثر عمل جراحی به وجود آمدند نیز بعد از شش هفته کم کم خوب می‌شود. بعداز عمل جراحی عدم تقارن سوراخ‌های بینی، شما باید مراقبت های پس از عمل بینی نظیر انجام ندادن ورزش‌های سنگین، قرار نگرفتن در زیر نور خورشید، لمس و دست نزدن به بینی، استفاده از داروها و آنتی بیوتیک‌های تجویز شده توسط پزشک را جدی بگیرید. تا در روند تسریع بهبودی و رسیدن به سلامتی و زیبایی کامل و نتیجه دلخواه بینی خود کمک کرده باشید.

همچنین یادتان باشد که هنگام عطسه کردن حتما دهان خود را باز نگه دارید. تا به بینی فشار زیادی وارد نشود. از استعمال سیگار و دخانیات به مدت ۲ تا ۳ هفته حتما پرهیز کنید. پس از عمل جراحی عدم تقارن سوراخ های بینی بهتر است که در روزهای اول جراحی غذاهای نرم بخورید و مایعات زیادی بنوشید. زیرا از آنجایی که باید با دهان باز نفس بکشید. مایعات زیاد مانع از خشک شدن دهان شما می‌شود. پس از جراحی هنگام تعویض پانسمان سعی کنید که لب بالای خود را زیاد تکان ندهید تا از درد ناشی از تکان خوردن بینی جلوگیری شود.


مطالب پیشنهادی:

نکات مراقبتی هنگام خوابیدن بعد از جراحی بینی

بررسی عمل جراحی شاخک های بینی

نحوه انجام پانسمان بعد از عمل بینی


آمار بازدید سایت

  • 2,140
  • 13
  • 34
  • 732
  • 2,181
  • 114,188
  • 791,948
  • 779
  • بهمن ۲۸, ۱۴۰۲

لینک های پرکاربرد

جراح بینی اصفهان، دکتر اصغر معمارزاده

سامانه معرفی، نوبت دهی اینترنتی و اتوماسیون تحت وب کلینیک24

نرم افزار مطب و کلینیک پزشکی

نرم افزار مطب و کلینیک دندانپزشکی

نرم افزار مرکز مشاوره و روانشناسی

نرم افزار رادیولوژی و سونوگرافی

نرم افزار آزمایشگاه و ژنتیک

طراحی سایت پزشکی

بانک اطلاعاتی مراکز پزشکی

نوبت دهی تلفن گویا

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین جراح لثه اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر حسین برجیان

لیزر دندان اصفهان دکتر حسین برجیان

ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

درمان واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

بهترین متخصص پوست و مو اصفهان دکتر جویا

فوق تخصص سرطان زنان اصفهان دکتر فهیمه ثابت

دندانپزشک کودکان اصفهان دکتر نجمه اخلاقی

سرمایه گذاری در قبرس شمالی با البرز گروپ

خرید ملک در قبرس شمالی با البرز گروپ

مهاجرت به قبرس شمالی با البرز گروپ

اقامت قبرس شمالی با البرز گروپ

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر سید حمید رضویان
متخصص عصب کشی اصفهان دکتر سید حمید رضویان

جراح پستان اصفهان دکتر رسول فاتحی فرد

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین ایمپلنت اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر الناز مکانیک

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر ندا مکانیک