دوران نقاهت پس از جراحی بینی

دوران نقاهت پس از جراحی بینی

دوران نقاهت پس از جراحی بینی

دوران نقاهت پس از جراحی بینی

دوره نقاهت عمل بینی یکی از مهمترین مراحل جراحی بینی است که لازم است. افراد اطلاعات دقیق و کاملی نسبت به انجام نکات و توصیه های آن داشته باشند در غیراینصورت می تواند. باعث بوجود آمدن مشکلاتی برای فرد شده و بر روی نتیجه عمل بینی هم تاثیرگذار خواهد شد. متاسفانه امروزه افراد بسیاری هستند که درباره دوره نقاهت عمل بینی اطلاعات کاملی ندارند و همین عدم آگاهی در نهایت موجب بدفرمی بینی و کاهش اعتماد به نفس آنان خواهد شد.

دوران نقاهت جراحی بینی

همانند دیگر عمل ها، دوره ی نقاهت بعد از عمل بینی دارای شرایط خاصی است. رینوپلاستی یا عمل جراحی زیبایی بینی معمولا در کمتر از دو ساعت انجام می شود. اما بعد از عمل روند بهبودی و دوره نقاهت عمل زیبایی بینی بسیار طولانی تر خواهد بود و طول دوره برای هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. رینوپلاستی عملی است که در جهت زیبایی بینی انجام می شود و برای افرادی که بطور مادرزادی و یا طی حادثه و برخورد دچار مشکل و نقص در این عضو بدن می شوند کاربرد دارد. بهمین خاطر برای انجام بهتر آن لازم است که اطلاعات کافی داشته باشند.

عمل جراحی بینی از دو مرحله تشکیل شده است : مرحله اول بیهوشی و مرحله دوم مربوط به بخش جراحی بینی می شود.

 • در مرحله اول پزشک روش بیهوشی مناسب را برای شروع عمل در نظر می گیرد. که بطور معمول از داروهای آرام بخش و بی حسی موضعی استفاده می شود.
 • سپس در مرحله دوم، کار جراحی بینی توسط پزشک متخصص و با تجربه آغاز می شود. و بر اساس بررسی هایی که در جلسه مشاوره قبل از عمل بینی با بیمار انجام شده، مشکلات و نقص هایی که در ناحیه بینی وجود دارد برطرف و اصلاح می گردد.

نکته مهم آن است که باید در انتخاب جراح عمل بینی خود نهایت دقت را به کار گیرید. چرا که با انتخاب اشتباه، احتمال نقص در عملکرد و بوجود آمدن عوارض عمل بینی جبران ناپذیر وجود خواهد داشت. باید گفت انتخاب یک جراح با تجربه و دارای مهارت بالا تضمینی برای بهترین نتیجه عمل بینی شما می باشد.

دوره نقاهت عمل بینی چقدر است ؟

مدت زمان نقاهت جراحی بینی معمولا چهار تا پنج روز است. پانسمان روی بینی با توجه به نوع عمل و زمانی که جراح به شما توصیه می کند. بین یک هفته تا ۱۰ روز می باشد. همچنین باید در نظر داشت کاهش ورم بینی چند ماه زمان می برد تا به نتیجه دلخواهد برسید. دوره نقاهت افرادی که تجربه عمل پولیپ بینی داشته اند با توجه به میزان مشکلشان متفاوت است.

طی کردن دوره نقاهت بعد از عمل بینی برای برخی افراد به راحتی انجام می شود. اما برای برخی دیگر با مشکلاتی نظیر گرفتگی بینی، کبودی چشم ها و سر درد همراه می شود که استراحت به مدت یک هفته توصیه می گردد. پس از رینوپلاستی بینی ورم کرده و ظاهر به نسبت نامناسبی می گیرد که کاملا عادی بوده و جای نگرانی ندارد.

عمل از بین بردن فرم بد بینی بعد از شکستگی

چند روز بعد از عمل بینی میتوان کار کرد؟

جهت سپری کردن دوره نقاهت جراحی زیبایی بینی فرد باید حداقل یک هفته از محل کار یا تحصیل خود دور باشد تا کبودی های چشم که پس از عمل بینی بوجود می آید برطرف شود. این کبودی ها با گذشت دو تا سه روز احتمال دارد بیشتر هم شود و موجب ایجاد ظاهر نامناسبی برای فرد خواهد شد که بعد از یک هفته به مرور برطرف می شوند.

بطورکلی یک هفته پس از جراحی بینی می توانید با اعتماد به نفس کامل به محل کار یا تحصیل خود برگشته و یا به انجام کارهای خانه بپردازید اما توجه داشته باشید که از فعالیت های سنگین و پرخطر تا مدتی خودداری کنید و توصیه هایی که پزشک به شما داده را با نهایت دقت انجام دهید تا به بهترین فرم دلخواه خود برسید.

دکتر اصغر معمارزاده جراح بینی اصفهان را در اینستاگرام  دنبال کنید

آیا سپری کردن دوره نقاهت بعد عمل بینی سخت و دردناک است؟

میزان درد که پس از عمل جراحی بینی خواهید داشت به نسبت بسیار زیادی به رعایت توصیه ها و نکاتی که پزشک به شما گفته بستگی دارد. هر چقدر توصیه های پزشک را بیشتر و بهتر انجام دهید هم دوره نقاهت راحت تری خواهید داشت و هم اینکه در نهایت روند بهبودی به خوبی طی شده و نتیجه مطلوب حاصل می شود. پس از عمل جراحی ممکن است. علائم جابجایی غضروف بینی بعد از عمل پدیدار شود و با وجود تورمی که بر روی بینی ایجاد می شود با لمس این نقطه ممکن است. درد خفیفی را احساس کنید که این درد طبیعی بوده و جای نگرانی و استرس ندارد و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی برطرف خواهد شد.

با توجه به اینکه در زمان عمل بینی از داروهای بی حسی جهت بیهوشی استفاده می شود. لذا لازم است تا ۴ ساعت پس از عمل از پرخوری و مصرف غذاهای سنگین خودداری کنید. پس از ۴ ساعت می توانید آب و آبمیوه میل کنید. با توجه به اینکه حرکت روده و معده با استفاده از داروهای بی حسی کند شده لذا ممکن است. وقتی چیزی میخورید دچار استفراغ و یا حالت تهوع شوید. که برای شما می تواند دردناک و آزاردهنده باشد لذا با آگاهی از این موضوع سعی کنید از غذاهای سبک و نرم استفاده نمایید.


مطالب پیشنهادی:

انواع عمل بینی شکسته

مراقبت های بعد از عمل شکستگی بینی

علل انواع ورم بینی بعد از جراحی زیبایی


آمار بازدید سایت

 • 378
 • 12
 • 67
 • 708
 • 2,308
 • 154,036
 • 789,392
 • 779
 • بهمن ۲۸, ۱۴۰۲

لینک های پرکاربرد

جراح بینی اصفهان، دکتر اصغر معمارزاده

سامانه معرفی، نوبت دهی اینترنتی و اتوماسیون تحت وب کلینیک24

نرم افزار مطب و کلینیک پزشکی

نرم افزار مطب و کلینیک دندانپزشکی

نرم افزار مرکز مشاوره و روانشناسی

نرم افزار رادیولوژی و سونوگرافی

نرم افزار آزمایشگاه و ژنتیک

طراحی سایت پزشکی

بانک اطلاعاتی مراکز پزشکی

نوبت دهی تلفن گویا

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین جراح لثه اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر حسین برجیان

لیزر دندان اصفهان دکتر حسین برجیان

ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

درمان واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

بهترین متخصص پوست و مو اصفهان دکتر جویا

فوق تخصص سرطان زنان اصفهان دکتر فهیمه ثابت

دندانپزشک کودکان اصفهان دکتر نجمه اخلاقی

سرمایه گذاری در قبرس شمالی با البرز گروپ

خرید ملک در قبرس شمالی با البرز گروپ

مهاجرت به قبرس شمالی با البرز گروپ

اقامت قبرس شمالی با البرز گروپ

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر سید حمید رضویان
متخصص عصب کشی اصفهان دکتر سید حمید رضویان

جراح پستان اصفهان دکتر رسول فاتحی فرد

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین ایمپلنت اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر الناز مکانیک

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر ندا مکانیک