طریقه نگهداری غضروف بینی

غضروف اضافی

طریقه نگهداری غضروف بینی

در این مقاله دکتر اصغر معمار زاده سعی دارد که مطالبی راجع به نحوه نگهداری غضروف بینی را برای شما ارائه دهد که امروزه دغدغه خیلی ها می باشد پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید که آموزش های لازم را ببینید .

 

نحوه نگهداشتن غضروف بینی

ییکی از دغدغه های امروز نحوه نگهداری غضروف بینی می باشد که پس از جراحی زیبایی بینی بیماران با آن رو به رو می‌شوند و نحوه نگهداری غضروف بینی توسط پزشک معالج به بیمار آموزش داده می شود .‌ ولی در حالتی که از سوی پزشک این مورد به بیمار گفته شده باشد.

 

علت نگهداری غضروف های بینی چیست ؟

در حالتی که در حین جراحی بینی پزشک برای فرم دادن به نوک بینی غضروف های اضافی نوک بینی را بردارد و با این کار به فرم دهی نوک بینی اقدام کند مقدارهایی از غضروف های برداشته شده به صورت مازاد باقی می‌مانند . در این حالت جراح این غضروف های اضافی را در شیشه ای که در آن مواد مخصوص نگه دارنده قرار دارند به بیمار تحویل می‌دهد تا آن را نزد خود نگاه دارد . چون در صورتی که به هر دلیل اگر بعد از جراحی بینی حوادثی همچون شکستگی بینی و یا وارد شدن ضربه به بینی رخ دهد و نیاز باشد بیمار جراحی ترمیمی بینی انجام دهد . جراح بینی از غضروف های اضافی بینی خود برای رفع مشکلات پیش آمده استفاده نماید.

 

آموزش نگهداری صحیح این غضروف ها

برای نگهداری غضروف های بینی که جراح آن ها را به شما می دهد باید توجه کنید که در مرحله اول محل نگهداری باید به نحوی باشد که به ظرف شیشه ای که غضروف بینی در آن می باشد ضربه ای وارد نشود که باعث شکستن ظرف حاوی غضروف شود . نکته قابل توجه دیگر ، محل نگهداری غضروف های اضافی بینی باید خنک و سرد باشدو به همین جهت اگر غضروف های بینی را در دمای اتاق نگهداری کنید نهایتاً آن ها تا ۳ ماه سالم می‌مانند و بعد از آن استفاده ای نمی‌شود از این غضروف ها خاصیت خود را از دست می دهند.

 

بهترین محل نگهداری غضروف های بینی

بهترین محل برای نگهداری کردن از غضروف های اضافی بینی در فریزر می‌باشد که در صورت نگهداری در فریزر تا ۵ سال می توان مجدد از آن ها استفاده کرد . در حالتی که از غضروف ها در یخچال نگهداری شود این زمان به ۱ سال کاهش پیدا می‌کند . پس حتما آن ها را در فریزر نگهداری کنید تا ماندگاری آن به ۵ سال برسد و در صورتی که بینی شما دچار شکستگی یا ضربه شد جراح بتواند از غضروف های اضافی برای رفع مشکلات بینی در جراحی ترمیمی بینی استفاده نماید.

 

در صورت مفید بودن مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دکتر اصغر معمار زاده

متخصص گوش و حلق و بینی

جراح بینی 

برای دریافت اطلاعات بیشتر به قسمت تماس با دکتر مراجه فرمایید.

 


صفحه اینستاگرام دکتر اصغر معمارزاده

آمار بازدید سایت

  • 0
  • 50
  • 827
  • 7,797
  • 47,826
  • 298,083
  • 606,107
  • 670
  • اسفند ۲۸, ۱۴۰۱

لینک های پرکاربرد

جراح بینی اصفهان، دکتر اصغر معمارزاده

سامانه معرفی، نوبت دهی اینترنتی و اتوماسیون تحت وب کلینیک24

نرم افزار مطب و کلینیک پزشکی

نرم افزار مطب و کلینیک دندانپزشکی

نرم افزار مرکز مشاوره و روانشناسی

نرم افزار رادیولوژی و سونوگرافی

نرم افزار آزمایشگاه و ژنتیک

طراحی سایت پزشکی

بانک اطلاعاتی مراکز پزشکی

نوبت دهی تلفن گویا

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین جراح لثه اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

درمان واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون