عطسه بعد از جراحی بینی

عطسه بعد از جراحی بینی

عطسه بعد از جراحی بینی

عطسه بعد از جراحی بینی

یکی دیگر از نگرانی‌هایی که افراد بعد از عمل بینی دارند ترس از عطسه بعد از عمل بینی می‌باشد. همین نگرانی‌ها شاید یکی از دلایلی باشد که خیلی‌ها از عمل بینی در زمستان می‌ترسند. اما مراقبت بعد از عمل در هر زمانی به شدت مورد نیاز است. تا دو سه روز بعد از عمل جراحی، عطسه‌ها می توانند آسیب رسان باشند. عطسه‌ها می‌توانند ورم و کبودی سر و صورت را افزایش دهند.
بهتر است که در ۱ یا ۲ ماه بعد از جراحی بینی که هنوز بافت‌های بینی استحکام لازم را پیدا نکرده اند، موقعی که عطسه یا سرفه می‌کنید جلوی دهانتان را نگیرید.
چون فشار هوا که می‌خواهد از ریه خارج شود از دهان خارج می‌شود و اگر جلوی دهان گرفته‌شود فشار شدیدی که ریه برای خارج سازی هوا و مواد مزاحم از ریه و دستگاه تنفسی ایجاد می‌شود، به سمت بینی می‌رود. بنابراین ممکن است باعث خونریزی بینی شود. یعنی قسمت‌های بخیه خورده بینی ممکن است پاره شده و دچار خونریزی شوند.

راه‌حل چیست؟

با دهان باز عطسه کنید. توصیه می‌شود فرد ۱ الی ۲ ماه بعد از عمل بینی موقعی که می‌خواهد عطسه کند، باید با دهان باز این کار را انجام دهد تا فشار اصلی از طریق دهان خارج شود و هیچ فشاری روی بینی نیاید. در این صورت هیچ مشکلی بوجود نخواهد آمد.
از محیط و مواد آلرژی زا دوری کنید، اگر جز افرادی هستید که در فصل بهار مشکل دارید یا به طور کلی بعد از عطر خاص، ادویه‌ها و قرار گرفتن در محیط دارای غبار دچار عطسه می‌شوید بهتر است بعد از انجام عمل بینی از این موارد دوری کنید. یکی از راه‌های موثر در پیشگیری هنگامی که حس عطسه کردن به شما دست می‌دهد این است که با دو انگشت بین دو ابروی خود را بگیرید و فشار دهید تا حالت عطسه برطرف شود.
دوره بعد از هر نوع جراحی پلاستیک صورت کاملاً به اندازه دوره آماده سازی و قبل از آن بسیار مهم است. در‌واقع شرط اینکه آمادگی‌های کسب شده قبل و در حین عمل بینی به بار بنشیند و نتایج مثبت آن را ببینید مستلزم این است که دوران بهبودی خود را با رعایت دستور‌العمل‌ها و تجویزات مختلف توصیه شده توسط خود پزشک جراح به درستی پشت سر بگذارید.
گرفتن مشورت از افراد غیر‌متخصص در این زمینه‌های حساس پرهیز کنید. جراح شما تنها کسی است که به دلیل مهارت و انجام عمل توسط خودش وضعیت شما را بهتر می‌داند. همچنین جراح با توجه به سابقه پزشکی   به شما توصی‎هایی می‌کند که شاید برای افراد دیگر مناسب نباشد.

صفحه اینستاگرام دکتر اصغر معمارزاده

آمار بازدید سایت

  • 2
  • 765
  • 974
  • 11,227
  • 43,977
  • 233,261
  • 520,855
  • 654
  • بهمن ۸, ۱۴۰۱

لینک های پرکاربرد

جراح بینی اصفهان، دکتر اصغر معمارزاده

سامانه معرفی، نوبت دهی اینترنتی و اتوماسیون تحت وب کلینیک24

نرم افزار مطب و کلینیک پزشکی

نرم افزار مطب و کلینیک دندانپزشکی

نرم افزار مرکز مشاوره و روانشناسی

نرم افزار رادیولوژی و سونوگرافی

نرم افزار آزمایشگاه و ژنتیک

طراحی سایت پزشکی

بانک اطلاعاتی مراکز پزشکی

نوبت دهی تلفن گویا

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین جراح لثه اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

درمان واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون