علل انواع ورم بینی بعد از جراحی زیبایی

علل انواع ورم بینی بعد از جراحی زیبایی

علل انواع ورم بینی بعد از جراحی زیبایی

علل انواع ورم بینی بعد از جراحی زیبایی چیست؟

ورم بینی بعد از جراحی به عوامل مختلفی بستگی دارد، شما می توانید با کسب اطلاعات و افزایش آگاهی خود در این زمینه سریع تر نسبت به درمان آن اقدام کنید. قطعاً هر عمل جراحی، با هر مقدار و سطح و اندازه ای که باشد، در اطراف آن ورم را تجربه خواهید کرد. عمل بینی هم از این قضیه مستثنی نیست و بینی افراد بعد از مدتی از عمل دچار تورم و التهاب خواهد شد. در ادامه این مقاله قصد داریم تا با ارائه محتوایی دقیق سوالات مختلفی که پیرامون ورم بینی بعد از جراحی پرسیده شده اند را پاسخ دهیم.

ورم بینی بعد از جراحی زیبایی

همواره یکی از نگرانی های متقاضیان عمل بینی مشکل ورم بینی بعد از عمل است اما از کجا باید متوجه شد بینی ورم دارد و چه علت هایی می تواند موجب ورم بینی شود؟

در پاسخ باید گفت با توجه به اینکه حین عمل زخم ها وبرش هایی متفاوتی بر روی پوست بینی توسط جراح ایجاد می شود بنابراین سیستم ایمنی بدن نیز به این موضوع واکنش نشان داده و موجب تورم ناحیه بینی می گردد. همچنین چون در عمل زیبایی فرم بینی کوچکتر شده و تغییر شکل پیدا می کند بدن به مقابله با این عارضه می پردازد و طی مدت زمان طولانی بینی دچار تورم می شود.

فیبروزکردن پوست به دلیل بیماری های پیش زمینه ای و یا عدم تجربه و تخصص جراح از علت های دیگر ورم بینی بعد از جراحی می باشد. بطورکلی ورم بینی به دلیل آسیب هایی که به بافت بینی وارد می شود ایجاد شده و بدلیل جمع شدن مایع در این ناحیه تا چندین ماه ممکن است باقی بماند.

انواع ورم بینی بعد از عمل

بعد از عمل میزان تورم بینی در افراد مختلف متفاوت بوده و به عواملی نظیر شرایط سلامتی و بدنی فرد، تجربه و تخصص پزشک جراح و … بستگی دارد. ورم بینی بعد از جراجی انواع مختلفی دارد و به دسته تقسیم می شود :

ورم پوست

با توجه به اینکه زمان عمل بینی، پوست از بینی جدا می شود پس از عمل، بیمار در این بخش تورم را احساس خواهد کرد. دلیل این اتفاق افزایش مایع بین سلولی است که نوعی واکنش التهابی برای بهبود زخم های ایجاد شده در بینی می باشد. مدت بهبود این نوع تورم کوتاه است و بین یک تا سه ماه زمان خواهد برد. دوره نقاهت عمل بینی در بینی های گوشتی معمولا مدت طولانی تری خواهند داشت.

شکل‌های مختلف وارد شدن ضربه به بینی

ورم فیبروز

این نوع ورم در بین بیماران با عنوان گوشت اضافه یاد می شود و ممکن است تا آخر زندگی با فرد همراه باشد. عدم انتخاب صحیح متخصص عمل بینی و تجربه ناکافی جراح می تواند موجب بروز چنین عارضه ای شود بنابراین همواره در انتخاب پزشک جراح خود بایستی بسیار دقت کنید.

ورم کاذب

از دیگر انواع ورم بینی بعد از جراحی ورم کاذب است که دوره بهبود آن نسبت به دیگر نوع تورم ها طولانی تر است. چون در عمل زیبایی، بینی کوچکتر شده و تغییر شکل پیدا می کند بهمین دلیل برای مدت زمان طولانی تورم بینی باقی خواهد ماند. تورم بینی زمانی بیشتر خواهد شد که بینی فرد هم بزرگتر هم باشد و رابطه مسنقیم با هم دارند.

دکتر اصغر معمارزاده جراح بینی اصفهان را در اینستاگرام  دنبال کنید

ورم نوک بینی بعد از جراحی

به دلیل آنکه اکثر تغییرات در عمل جراحی بینی در نوک بینی ایجاد می شود بنابراین این بخش از بینی تورم بیشتری پیدا می کند و طبیعتا بهبود ورم بینی در این ناحیه در مدت زمان بیشتری طول می کشد.

ورم بینی گوشتی بعد از جراحی

در حالت کلی جنس پوست و ضخامت آن از پارامترهای تاثیرگذار در نتیجه عمل زیبایی بینی می باشد. و در بین افراد مختلف این دو پارامتر با یکدیگر تفاوت دارد. همچنین می توان به جرات گفت ضخامت پوست بینی در میزان ورم بینی بعد از جراحی تعیین کننده است. در نتیجه در بینی های گوشتی همواره تورم بیشتری را شاهد هستیم.

باید بدانید هر چقدر پوستی بینی شما ضخیم تر باشد، خونریزی در ناحیه ای که جراحی صورت می گیرد. افزایش یافته و بهمین دلیل موجب تورم و کبودی بیشتری شده و دوره بهبودی آن هم طولانی تر خواهد بود. در جراحی بینی گوشتی محل زخم جراحی نسبت به سایر دیگر بینی ها روند بهبودی کندتری دارد.


مطالب پیشنهادی:

انواع عمل بینی شکسته

مراقبت های بعد از عمل شکستگی بینی

نکات مراقبتی پیش و پس از عمل بینی هنگام شکستگی


آمار بازدید سایت

  • 377
  • 7
  • 67
  • 703
  • 2,303
  • 154,031
  • 789,387
  • 779
  • بهمن ۲۸, ۱۴۰۲

لینک های پرکاربرد

جراح بینی اصفهان، دکتر اصغر معمارزاده

سامانه معرفی، نوبت دهی اینترنتی و اتوماسیون تحت وب کلینیک24

نرم افزار مطب و کلینیک پزشکی

نرم افزار مطب و کلینیک دندانپزشکی

نرم افزار مرکز مشاوره و روانشناسی

نرم افزار رادیولوژی و سونوگرافی

نرم افزار آزمایشگاه و ژنتیک

طراحی سایت پزشکی

بانک اطلاعاتی مراکز پزشکی

نوبت دهی تلفن گویا

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین جراح لثه اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر حسین برجیان

لیزر دندان اصفهان دکتر حسین برجیان

ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

درمان واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

بهترین متخصص پوست و مو اصفهان دکتر جویا

فوق تخصص سرطان زنان اصفهان دکتر فهیمه ثابت

دندانپزشک کودکان اصفهان دکتر نجمه اخلاقی

سرمایه گذاری در قبرس شمالی با البرز گروپ

خرید ملک در قبرس شمالی با البرز گروپ

مهاجرت به قبرس شمالی با البرز گروپ

اقامت قبرس شمالی با البرز گروپ

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر سید حمید رضویان
متخصص عصب کشی اصفهان دکتر سید حمید رضویان

جراح پستان اصفهان دکتر رسول فاتحی فرد

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین ایمپلنت اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر الناز مکانیک

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر ندا مکانیک