عمل از بین بردن فرم بد بینی بعد از شکستگی

عمل از بین بردن فرم بد بینی بعد از شکستگی

عمل از بین بردن فرم بد بینی بعد از شکستگی

عمل از بین بردن فرم بد بینی بعد از شکستگی

عمل بینی بعد از شکستگی برای از بین بردن فرم بد بینی، توسط تکنیک‌های مختلف قابل انجام است. بسته به این که چه آسیبی به بینی وارد شده و کدام بخش از آن دچار مشکل شده، عمل جراحی بینی متفاوت خواهد بود. عمل بینی بعد از شکستگی معمولا زمانی رخ خواهد داد که آسیب به ساختار بینی موجب تغییر فرم دائمی بینی شده باشد. در چنین مواردی، انجام رینوپلاستی می‌تواند هم مشکلات ساختاری و تنفسی را رفع کند و هم شکل و ظاهر بینی را اصلاح نماید.

شکستگی بینی به شکل‌های مختلف مشکلات ساختاری و ظاهری به وجود می‌آورد که با تکنیک‌های مختلف جراحی بینی از جمله جراحی بینی طبیعی قابل رفع است. در این مقاله نخست انواع آسیب‌های بینی معرفی می‌شود و سپس شیوه از بین بردن فرم بد بینی بعد از شکستگی معرفی خواهد شد. عمل بینی بعد از شکستگی ممکن است یک جراحی پیچیده باشد که با بی‌هوشی عمومی انجام شود و یا ممکن است با یک بی‌حسی موضعی نیز قابل انجام باشد.

جراحی فرم بد بینی بعد از شکستگی

از آنجایی که بینی در مرکز صورت قرار دارد و عضو برجسته و بیرون آمده‌ای است. بیشتر در معرض برخورد و ضربه قرار دارد. به همین دلیل در تصادفات و حوادث مختلف به سادگی بینی دچار شکستگی می‌شود. گاهی این شکستگی در یک سوم بالایی بینی رخ می‌دهد که اسکلت بینی از استخوان است. در این صورت ممکن است بینی دچار قوز و برآمدگی، تو رفتن پل بینی و فرورفتگی، کج شدن بخش بالایی بینی و در نهایت انحراف بینی شود.

مزایای عمل زیبایی اصلاح نوک بینی تیز

در چنین شرایطی بسته به میزان شکستگی و مشکلاتی که برای استخوان بینی رخ داده است. ممکن است بتوان با جا انداختن، فرم بینی را اصلاح کرد. البته جا انداختن بینی باید در یک تا دو هفته نخست پس از شکستگی بینی انجام شود. در غیر این صورت استخوان بینی در جای نامناسب خود جوش می‌خورد و بینی فرم طبیعی خود را از دست می‌دهد. در چنین شرایطی، تنها باید با انجام عمل‌های جراحی بینی مانند اصلاح قوز بینی، سپتوپلاستی و یا انجام یک عمل جراحی زیبایی بینی، مشکل را حل کرد.

دکتر اصغر معمارزاده جراح بینی اصفهان را در اینستاگرام  دنبال کنید

همچنین ممکن است این شکستگی در بخش پایینی و غضروف بینی رخ دهد. در این موارد نیز کج شدن یا افتادگی نوک بینی، تغییر اندازه سوراخ‌های بینی، انحراف تیغه میانی بینی، تو رفتگی بینی و مواردی از این دست به وجود خواهد آمد. اصلاح این مشکلات نیز تنها با رینوپلاستی یا عمل بینی بعد از شکستگی قابل رفع شدن است.

برای از بین بردن فرم بد بینی بعد از شکستگی، نخست باید توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک یا زیبایی معاینه شوید تا میزان شکستگی و مشکلات بینی معین شود. سپس بهترین روش جراحی به شما پیشنهاد خواهد شد. معمولا از جراحی باز برای اصلاح فرم غضروف‌های بینی، مانند سپتوپلاستی، استفاده می‌شود. از سوی دیگر اگر شکستگی در ناحیه استخوان پل بینی رخ داده باشد و چندان گسترده نباشد، ممکن است با عمل رفع قوز بینی نیز بتوان آن را از بین برد.

پیش از اینکه به معرفی هر کدام از روش‌های عمل بینی بعد از شکستگی و تفاوت‌های آن‌ها اشاره شود. نخست باید بررسی کرد که بینی چه ساختاری دارد و به چه حالت‌هایی ممکن است دچار شکستگی شود.

میزان خطر بارداری پس از عمل بینی

جراحی برای کوچک کردن شاخک بینی


Log out of this account

Leave a Reply

صفحه اینستاگرام دکتر اصغر معمارزاده

آمار بازدید سایت

  • 0
  • 693
  • 1,619
  • 11,421
  • 44,929
  • 236,801
  • 525,673
  • 655
  • بهمن ۱۱, ۱۴۰۱

لینک های پرکاربرد

جراح بینی اصفهان، دکتر اصغر معمارزاده

سامانه معرفی، نوبت دهی اینترنتی و اتوماسیون تحت وب کلینیک24

نرم افزار مطب و کلینیک پزشکی

نرم افزار مطب و کلینیک دندانپزشکی

نرم افزار مرکز مشاوره و روانشناسی

نرم افزار رادیولوژی و سونوگرافی

نرم افزار آزمایشگاه و ژنتیک

طراحی سایت پزشکی

بانک اطلاعاتی مراکز پزشکی

نوبت دهی تلفن گویا

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین جراح لثه اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

درمان واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون