لمس و دستکاری بینی بعد از عمل

لمس و دستکاری بینی بعد از عمل

لمس و دستکاری بینی بعد از عمل

دستکاری بینی بعد از جراحی

تصمیم به انجام جراحی بینی بسیار شخصی است؛ اما اگر هر فردی چه به دلیل پزشکی و برای سلامت بیشتر و چه به خاطر زیبایی این تصمیم را اتخاذ کند باید بداند که برای رسیدن به اهداف خود خطرات و عوارض احتمالی بعد از جراحی بینی وجود دارد که برخی در اثر عادات رفتاری و روزمره است. پزشک قبل از جراحی بینی یا همان رینوپلاستی آگاهی لازم را در مورد مراقبت های مورد نیاز به شما خواهد و کارهایی که از آن منع خواهید شد و خطرآفرین است به شما گوشزد می گردد، در این میان دستکاری بینی، لمس و فشار دادن آن از جمله کارهایی است که باید به شدت از آن خودداری کرد.

چه کارهایی باعث لمس و دستکاری بینی می شود؟

یکی از موضوعات مهمی که پزشکان بعد از عمل بینی نسبت به رعایت آن تاکید دارند این است که کاندیدهای عمل بینی از دستکاری بینی خود بپرهیزند. اما سوالی که مطرح می‌شود این است که چه کارهایی باعث لمس و دستکاری بینی می‌گردد و منظور از این نکته دقیقا چیست؟ در زیر چند مورد از مهم‌ترین مواردی که می‌توان در این دسته جای داد عبارتند از:
فین کردن
فین کردن سبب می‌شود تا بخیه‌های بینی تحت فشار قرار گرفته و احتمال پاره شدن بخیه‌ها و خونریزی بالا برود. به همین دلیل پزشک تاکید می‌کند تا از فین کردن و دستکاری سوراخ بینی‌ها در روزهای اول بعد از عمل بینی شدیدا خودداری کنید. برای جلوگیری از نیاز به این کار بهتر است به توصیه پزشک از داروهای ضد آلرژی استفاده کنید.
عینک زدن
پوشیدن عینک خود باعث اعمال فشار بر روی بینی می‌شود. از آنجایی که بینی تازه عمل شده هنوز به قدر کافی محکم نشده. و فرم آن تثبیت نیافته باید برای مدتی عینک زدن را کنار بگذارید. اگر چشم‌هایی ضعیف داشته و مجبور به استفاده از عینک طبی هستید توصیه می‌شود لنز را جایگزین عینک خود کنید.
مالش و فشار بینی
افرادی که عمل بینی انجام داده‌اند به هیچ وجه نباید اقدام به مالش یا فشار بینی نمایند. به عنوان مثال پزشک برای کاهش و یا جلوگیری از بروز کبودی و ورم توصیه به استفاده از کمپرس سرد می‌کند. بیماران باید توجه داشته باشند تا این کار را بدون اعمال کمترین میزان فشار انجام دهند.
دست زدن به بینی
اگر به تازگی عمل بینی انجام داده‌اید و هنوز به چسباندن چسب به روی بینی خود عادت نکرده‌اید. بهتر است به این شرایط عادت کنید و هرگز بینی خود را لمس نکنید. چرا که این موضوع می‌تواند باعث بروز نتایج ناخوشایندی گردد.
توجه داشته باشید که دست زدن به بینی بعد از عمل می‌تواند کلیه زحمات و هزینه‌ها را بر باد داده و تاثیر زیادی در بروز نتایج ناخوش‌آیند داشته باشد.

عادت به لمس بینی و یا کنجکاوی برای دیدن بینی عمل شده

اینکه کاندیدهای عمل بینی دوست داشته باشند تا خیلی سریع نتیجه نهایی کار را مشاهده کنند امری کاملا طبیعی است. اما توجه داشته باشید که اگر بینی خود را عمل کرده اید باید کمی صبور بوده و برای مشاهده نتیجه نهایی کار منتظر اتمام دوره نقاهت باشید. در این دوران توجه به تمامی توصیه‌های پزشک مربوطه الزامی بوده و در زمان مناسب پزشک چسب‌ها را از روی بینی شما برداشته و نتیجه نهایی را نشان خواهد داد. بهتر است هرگز به تنهایی اقدام به برداشتن و چسباندن دوباره چسب‌ها به روی بینی خود نکنید. چرا که کوچکترین خطا می‌تواند تاثیر منفی زیادی در نتیجه نهایی کار داشته باشد.

آمار بازدید سایت

  • 5
  • 67
  • 289
  • 808
  • 2,288
  • 87,531
  • 797,914
  • 819
  • خرداد ۳۱, ۱۴۰۳

لینک های پرکاربرد

جراح بینی اصفهان، دکتر اصغر معمارزاده

سامانه معرفی، نوبت دهی اینترنتی و اتوماسیون تحت وب کلینیک24

نرم افزار مطب و کلینیک پزشکی

نرم افزار مطب و کلینیک دندانپزشکی

نرم افزار مرکز مشاوره و روانشناسی

نرم افزار رادیولوژی و سونوگرافی

نرم افزار آزمایشگاه و ژنتیک

طراحی سایت پزشکی

بانک اطلاعاتی مراکز پزشکی

نوبت دهی تلفن گویا

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین جراح لثه اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر حسین برجیان

لیزر دندان اصفهان دکتر حسین برجیان

ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

درمان واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

بهترین متخصص پوست و مو اصفهان دکتر جویا

فوق تخصص سرطان زنان اصفهان دکتر فهیمه ثابت

دندانپزشک کودکان اصفهان دکتر نجمه اخلاقی

سرمایه گذاری در قبرس شمالی با البرز گروپ

خرید ملک در قبرس شمالی با البرز گروپ

مهاجرت به قبرس شمالی با البرز گروپ

اقامت قبرس شمالی با البرز گروپ

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر سید حمید رضویان
متخصص عصب کشی اصفهان دکتر سید حمید رضویان

جراح پستان اصفهان دکتر رسول فاتحی فرد

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین ایمپلنت اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر الناز مکانیک

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر ندا مکانیک