مشکلات رایج بعد از عمل بینی

مشکلات رایج بعد از عمل بینی

مشکلات رایج بعد از عمل بینی

مشکلات رایج بعد از عمل بینی

پس از هر عمل جراحی بیمار باید انتظار واقع بینانه ای داشته باشد که با مجموعه ای از مشکلات رو به رو شود، نکته مهم این است که این مشکلات خطرناک هستند و یا با گذشت زمان و بدون نگرانی از بین می روند؟ عوارض و مشکلاتی که بعد از عمل بینی ایجاد می وشند، اغلب طبیعی بوده و با گذشت زمان کاملا از بین می روند، در ادامه به لیستی از رایج ترین این عوارض و نحوه مقابله با آن اشاره خواهیم کرد.

اختلالات تنفسی پس از عمل بینی

اگر چه عمل بینی برای بهبود عملکرد تنفسی به کار می رود؛ از سوی دیگر جراحی زیبایی بینی می تواند سطح مقطع مجاری تنفسی بینی را کاهش دهد. در نتیجه ۱۰ درصد بیماران بعد از جراحی زیبایی بینی، از مشکلات تنفسی جدید شکایت دارند.دلیل اصلی آن انحراف تیغه یا تنگی دهلیز بینی است. اگر بینی فرد معاینه شود ولی مشکل ساختاری نباشد، باید از بین رفتن حساسیت مخاط بینی، مورد توجه قرار گیرد. روش هایی مانند بزرگ شدن دهلیز بینی از طریق جراحی وضعیت را نه تنها بهبود نمی بخشد، بلکه حتی آن را بدتر می کند.

اگر هر نوع علامتی را بعد از جراحی بینی احساس کردید که روندی صعودی دارد و روز به روز شدت می یابد، حتما با جراحی بینی خود مشورت کنید.

آبریزش و عطسه پس از عمل بینی

در چند روز پس از جراحی بینی، آبریزش و عطسه داشته باشید حتی ممکن است خونی باشد. تا حد امکان از طریق دهان باز عطسه کنید تا نیرو و فشار عطسه فقط به مجرای بینی محدود نشود. برای درمان بیمار می تواند قرص سرماخوردگی بزرگسالان را هر چهار ساعت، دو عدد مصرف کند یا قرص های ضد حساسیت را مرتب مصرف کند.

مشکلات رایج بعد از عمل بینی

درد پس از عمل بینی

یشتر بیماران ناراحتی را به جای درد گزارش می کنند. ممکن است شب اول بعد از جراحی احساس درد مبهمی در اطراف بینی داشته باشید اما بعد از آن ناراحتی به طور قابل توجهی کاهش می یابد. در حقیقت، بیشتر بیماران بیشتر از درد دچار گرفتگی بینی می شوند. استفاده از مسکن و کمپرس سرد با تجویز پزشک می تواند به کاهش درد کمک کند. اگر درد با دارو کاهش نمی یابد، یا اگر درد بیشتر می شود با پزشک خود تماس بگیرید

خون ریزی پس از عمل بینی

اکثر خونریزی های پس از جراحی معمولا به علت جراحی می باشد . یکی از مواردی که سبب کاهش تورم و خونریزی پس از جراحی بینی شود استفاده از کمپرس سرد و بلند بودن زیر سر می باشد .

جای چسب و آتل روی بینی

آتل همچنین با محافظت از بینی و نگه داشتن استخوان های بینی در طی روند بهبودی، به حفظ شکل جدید بینی کمک می کند. آن ها همچنین از بینی در برابر آسیب محافظت می کنند. هنگام استفاده از آتل خارجی ، ابتدا نوار مخصوصی روی بینی زده می شود. این نوار از پوست محافظت می کند و میزان تورم را کاهش می دهد. سپس آتل اضافه می شود.باید دقت گردد که این کار با دقت انجام شود. مشکلاتی مانند ایجاد شدن خط روی بینی و نوک بینی به علت فشار حاصله از چشب یا گچ بینی، با گذشت چند روز برطرف خواهد شد.

کبودی و ورم صورت بعداز عمل بینی

کبودی در زیر چشم و استخوان گونه عارضه جانبی و رایج جراحی زیبایی است و بخشی از روند بهبودی جراحی محسوب می‌شود. اکثر بیمارانی که توسط جراح پلاستیک معتبرو با‌تجربه عمل بینی را انجام دادند، پس از حدود یک هفته کبودی قابل توجهی ندارند اما تعداد معدودی وجود دارد که کبودی شدیدی پس از جراحی تجربه می‌کنند. اما با این حال کبودی شدید، خارج از کنترل جراح و بیمار است. به عنوان مثال، درافراد مسن یا بیماران مبتلا به اختلالات خونریزی یا کسانی که از دارو برای رقیق سازی خون استفاده می‌کنند پس از جراحی بینی احتمال افزایش کبودی را دارند.


آمار بازدید سایت

  • 239
  • 8
  • 41
  • 635
  • 4,710
  • 101,393
  • 796,261
  • 819
  • خرداد ۳۱, ۱۴۰۳

لینک های پرکاربرد

جراح بینی اصفهان، دکتر اصغر معمارزاده

سامانه معرفی، نوبت دهی اینترنتی و اتوماسیون تحت وب کلینیک24

نرم افزار مطب و کلینیک پزشکی

نرم افزار مطب و کلینیک دندانپزشکی

نرم افزار مرکز مشاوره و روانشناسی

نرم افزار رادیولوژی و سونوگرافی

نرم افزار آزمایشگاه و ژنتیک

طراحی سایت پزشکی

بانک اطلاعاتی مراکز پزشکی

نوبت دهی تلفن گویا

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین جراح لثه اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر حسین برجیان

لیزر دندان اصفهان دکتر حسین برجیان

ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

درمان واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

بهترین متخصص پوست و مو اصفهان دکتر جویا

فوق تخصص سرطان زنان اصفهان دکتر فهیمه ثابت

دندانپزشک کودکان اصفهان دکتر نجمه اخلاقی

سرمایه گذاری در قبرس شمالی با البرز گروپ

خرید ملک در قبرس شمالی با البرز گروپ

مهاجرت به قبرس شمالی با البرز گروپ

اقامت قبرس شمالی با البرز گروپ

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر سید حمید رضویان
متخصص عصب کشی اصفهان دکتر سید حمید رضویان

جراح پستان اصفهان دکتر رسول فاتحی فرد

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین ایمپلنت اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر الناز مکانیک

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر ندا مکانیک