نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل بینی

جراحی ثانویه

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل بینی

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل بینی

یکی از مهم ترین نکات در رابطه با چسب زدن بر روی بینی پس از انجام عمل بینی، نحوه چسب زدن و استفاده از آن می باشد. چسب زدن به دلیل اهمیت بالای آن در مراقبت های پس از انجام عمل بینی نیازمند دقت در انجام صحیح نحوه چسب زدن می باشد.
معمولا پزشک معالج پس از انجام عمل زیبایی بینی، نحوه صحیح و اصولی چسب زدن را به فرد توضیح خواهد داد. تا پس از مرخص شدن بتواند در زمان های مورد نیاز از آن استفاده کند.
نکته مهم و قابل توجه برای افراد این است که باید حتما از چسب های مخصوص به طور صحیح و اصولی استفاده کنند. تا تاثیرات مثبت و مراقبتی آن بتواند خود را نشان دهد. در غیر این صورت استفاده از چسب نمی تواند موثر واقع شود.
معمولا پزشک معالج نوع و برند چسب مورد استفاده را برای فرد معرفی خواهد کرد؛ اما یکی از بهترین انواع چسب برای استفاده افراد، چسب های یک سانتی متری می باشد. که به لحاظ کاربرد، بهتر از سایر انواع آن می باشد. همچنین برند های مختلفی چسب های مخصوص بعد از عمل زیبایی بینی را تولید می کنند. که یکی از بهترین برند های آن ۳M می باشد.
در مرحله اول برای این که از چسب های مخصوص برای بینی استفاده کرد، توصیه می شود. که قبل از استفاده از آن، صورت خود و به خصوص نواحی اطراف بینی را به خوبی با آب و صابون شستشو دهید. و سپس می توانید از الکل نیز برای پاک کردن آن استفاده کرد.
پس از این مرحله افراد باید چسب را با توجه به سایز و اندازه بینی خود، چسب ها را به اندازه مورد نظر برش دهند. معمولا نیاز به ۷ چسب به طول ۴ سانتی متری و ۲ قطعه چسب به طول بیشتر به اندازه ۱۰ سانتی متر نیاز می باشد.
برای استفاده از چسب ها لازم است تا قطعه های کوچک ۴ سانتی متری را به طور افقی بر روی بینی از ابتدا تا انتهای آن بچسبانیم. لازم است تا مقدار کمی از عرض چسب ها نیز بر روی یکدیگر قرار گیرند. تا به خوبی سطح روی بینی را پوشش دهد. در انتها توصیه می شود که کمی چسب ها را فشار دهید. تا به خوبی به پوست بینی بچسبند تا بعدا شل نشوند.
سپس نوبت به چسباندن قطعات ۱۰ سانتی متری می رسد. طرز چسباندن این دو قطعه چسب نیاز به دقت بیشتری می باشد. و نقش مهمی نیز دارد. قطعه های بلند تر چسب را باید به طور حرف انگلیسی U بر روی بینی بچسبانند.
این قطعات باید از سمت کناره بینی به طوری که وسط چسب بر پوست زیر نوک بینی چسبانده شوند. و انتهای آن نیز بر انتهای بینی منطبق شود. بهتر است که پس از چسباندن چسب های شکل U در انتها نیز با فشار دادن و ماساژ به خوبی از چسبیدن آن بر پوست بینی اطمینان حاصل نمایید.
البته توجه داشته باشید که چسب ها مسیر تنفسی و سوراخ های بینی را نپوشاند. و تنها زیر نوک بینی را پوشش دهند.
در مرحله آخر نیز برای محکم کاری و اطمینان از این که چسب ها جدا نشوند. و به خوبی تاثیرات مثبت خود را حفظ کنند، چند قطعه چسب ۴ سانتی متری نیز به طور افقی بر روی بینی می چسبانیم.
نکته قابل توجه دیگر که افراد باید مورد توجه قرار دهند. در حین کندن چسب ها می باشد؛ زیرا یکی از اهداف استفاده از چسب های مخصوص بعد از انجام عمل بینی، بهبود و کمک به چسبیدن پوست بینی به بافت زیرین بینی می باشد. لذا در صورتی که به طور غیر اصولی و نادرستی این چسب ها از روی بینی کنده شوند. علاوه بر این که تاثیرات استفاده از آن را از بین می برد، باعث آسیب به آن نیز می شود.
یکی از بهترین راه های کندن چسب ها بعد از عمل بینی این است. که آن ها را در زیر دوش یا آب گرم پس از این که کمی شل تر و نرم تر شدند، می باشد. افراد می توانند در زیر دوش آب گرم حتی از صابون نیز جهت از بین بردن مقاومت چسب ها استفاده کنند.


مطالب پیشنهادی:

انواع و روش‌های جراحی زیبایی بینی

نمونه جراحی زیبایی بینی

مناسب ترین سن برای عمل جراحی بینی

رژیم مناسب قبل از عمل بینی

مواد غذایی ممنوع قبل از جراحی بینی


آمار بازدید سایت

  • 3
  • 55
  • 61
  • 557
  • 2,528
  • 160,021
  • 788,739
  • 779
  • بهمن ۲۸, ۱۴۰۲

لینک های پرکاربرد

جراح بینی اصفهان، دکتر اصغر معمارزاده

سامانه معرفی، نوبت دهی اینترنتی و اتوماسیون تحت وب کلینیک24

نرم افزار مطب و کلینیک پزشکی

نرم افزار مطب و کلینیک دندانپزشکی

نرم افزار مرکز مشاوره و روانشناسی

نرم افزار رادیولوژی و سونوگرافی

نرم افزار آزمایشگاه و ژنتیک

طراحی سایت پزشکی

بانک اطلاعاتی مراکز پزشکی

نوبت دهی تلفن گویا

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین جراح لثه اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر حسین برجیان

لیزر دندان اصفهان دکتر حسین برجیان

ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

درمان واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

بهترین متخصص پوست و مو اصفهان دکتر جویا

فوق تخصص سرطان زنان اصفهان دکتر فهیمه ثابت

دندانپزشک کودکان اصفهان دکتر نجمه اخلاقی

سرمایه گذاری در قبرس شمالی با البرز گروپ

خرید ملک در قبرس شمالی با البرز گروپ

مهاجرت به قبرس شمالی با البرز گروپ

اقامت قبرس شمالی با البرز گروپ

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر سید حمید رضویان
متخصص عصب کشی اصفهان دکتر سید حمید رضویان

جراح پستان اصفهان دکتر رسول فاتحی فرد

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین ایمپلنت اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان دکتر ندا مکانیک

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر الناز مکانیک

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر ندا مکانیک