جراح بینی اصفهان

جراح بینی اصفهان | دکتر اصغر معمارزاده

جراح بینی اصفهان

بهترین جراح بینی اصفهان

بینی به دلیل قرار گیری در مرکز صورت ، تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره دارد و با ایجاد هرگونه تغییر در آن موجب افزایش زیبایی و برقراری تناسبات صورت می شود. به همین دلیل امروزه جراحی بینی یکی از پرطرفدار ترین عمل های زیبایی محسوب می شود و افراد مختلف با هر سن و جنسیتی علاقمند به انجام این جراحی هستند. در ادامه این مطلب قصد معرفی دکتر اصغر معمارزاده بهترین جراح بینی اصفهان  را داریم.

زمانی که افراد قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارند. به دنبال بهترین جراح بینی هستند. به طبع این انتخاب مهم ترین قدم برای انجام جراحی زیبایی بینی است چرا که در نتیجه نهایی و کسب نتیجه مطلوب تاثیر مستقیم خواهد داشت. امروزه تعدد جراحان بینی رو به افزایش است و به همین دلیل انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه نیازمند دقت بیشتری می باشد. توجه داشته باشید که انجام جراحی بینی ، همیشه ضرورت ندارد و به همین دلیل فرد می تواند بدون عجله و با دقت بیشتر به جستجوی جراح بینی خوب و با تجربه بپردازد.

 عمل جراحی بینی چیست؟

عمل جراحی پلاستیک بینی از اعمال خاص است که مورد توجه ویژه بیماران ، پزشکان و اقشار مختلف اجتماع قرار می گیرد و درباره خوب و بد بودن نتیجه عمل همه از متخصص و غیر متخصص میتوانند اظهار نظر کنند.

در سایر اعمال جراحی معمولا پس از دوره نقاهت ( حداکثر یکی دو ماه ) عمل جراحی از طرف پزشک و بیمار تمام  می شود. اما در عمل بینی بهبودی و کاهش تورم چندین ماه طول میکشد. حساسیت روی ظاهر بینی تا چندین ماه و رفع کامل تورم بینی و صورت به اصطلاح جا افتادن صورت طول میکشد. بینی عضو شاخص صورت است و تناسب آن نقش مهمی در زیبایی صورت فرد دارد.

آناتومی و فیزیولوژی بینی

بینی اعمال مهم و فیزیولوژی مثل تنفس ، مرطوب سازی هوا و گرمی هوای منطقه ریه و جذب ذرات معلق در هوا را دارد. داخل بینی سیستم عروقی پیچیده ای دارد که تحت فرمان سیستم سمپاتیک و پاراسمپاتیک است. این سیستم عروقی  فعالیت های مهم بینی را سامان می دهد.

آب و هوای متفاوت روی سیستم داخلی بینی تاثیر دارد بغیر از آن احساساتی مثل ناراحتی ، شادی ، خشم ، تحقیر در پر خون شدن سیستم عروقی داخلی بینی و گرفتگی آن تاثیر دارد. بینی از یک مجموعه غضروفی استخوانی غضلانی تشکیل شده. طرز قرار گیری غضروف ها  و استخوان ها شکل بینی را تعیین می کند.

علل بد شکلی بینی

عواملی همچون عوامل نژادی ، ضربات دوران کودکی ، انحراف های داخل بینی ، غلط جوش خوردن سایر استخوان های صورت مثل استخوان کام در بد شکلی بینی تاثیر فراوان دارد . شکستگی های بینی که جا اندازی نشود و یا غلط جا اندازی شود در بد شکلی بینی موثر است.

انواع مختلف جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی طبیعی

بینی بعنوان برجسته ترین بخش صورت، در تعاملات اجتماعی، بسیار مورد توجه قرار می گیرد. بنابراین، اختلالات در شکل و تناسب آن با کانتور کلی، بسیار به چشم می آید. همین امر، اعتماد به نفس مان را تحت تاثیر قرار می دهد. امروزه، هدف عمده روندهای زیبایی بینی، بارز نمودن ویژگی های طبیعی در بینی می باشد که در آنها، سازگاری با سایر بخش های صورت، به خوبی رعایت شده است. بینی خلق شده با رعایت این اصول، که تحت عنوان بینی طبیعی نامیده می شود. از سوی بسیاری از بیماران، مورد استقبال بوده و در واقع، نوع بینی منتخب و مطلوب جمعیت زیادی از داوطلبین متقاضی جراحی می باشد.

جراحی بینی ترمیمی

عمل بینی ترمیمی، یکی از انواع جراحی بینی است که برای ترمیم شکل و عملکرد بینی در افرادی که از نتیجه جراحی اولیه خود ناراضی هستند. مورد استفاده قرار می گیرد. رینوپلاستی ترمیمی، روند پیچیده ای است که باید به دست یک جراح با تجربه و ماهر انجام شود. مدت زمان مورد نیاز برای جراحی بینی ترمیمی، بر حسب جزئی یا کلی بودن دامنه ترمیم، بین ۴۵ دقیقه تا ۵ ساعت متغیر می باشد.

جراحی بینی فانتزی

بدیهی است که همه در سراسر دنیا، دوست دارند بینی زیبایی داشته باشند. بسیاری از بانوان در زمان آرایش کردن سعی می کنند با ایجاد سایه بر روی بینی خود، به آن زاویه بیشتری دهند تا نوک بینی شان تیز تر به نظر برسد. اما یک راه چاره برای کنار گذاشتن همه این دردسرها و برخورداری از بینی که در واقعیت، دارای چنین ویژگی هایی از لحاظ کانتور و سایر مشخصه های زیبایی باشد. انتخاب مدل بینی فانتزی در زمان تصمیم به قرار گرفتن تحت جراحی بینی می باشد.

یکی از مشخصه های بینی فانتزی، داشتن ارتفاع استاندارد است. علاوه بر ارتفاع، خلق ویژگی های دیگری از قبیل هارمونی کلی طبیعی و ایجاد خطوط صاف از پیشانی تا بینی و از آنجا تا لب ها و سپس به سمت چانه، بر منحصر به فرد بودن این مدل بینی می افزاید.

با توجه به نیاز به زاویه سازی در این مدل بینی، چهار نوع ایمپلنت، شامل ایمپلنت سیلیکون فوق نرم، ایمپلنت سیلیکون، ایمپلنت گورتکس، و ایمپلنت سیلیتکس، مورد استفاده قرار می گیرد.

جراحی بینی کج

در جراحی بینی کج، درک عللی که به ایجاد انحراف در بینی منجر شده است، الزامی می باشد. دو نوع بینی کج وجود دارد. در نوع اول، مشکل از عواملی از قبیل شکننده و پیچیده بودن چارچوب غضروف، استخوان و بافت در بینی، منشاء می گیرد که در اثر تومور، جراحی قبلی بینی، نواقص ماردزادی، آسیب هایی از قبیل شکستگی بینی و عفونت های جدی بوجود آمده است. علت کج شدن بینی، در C ، I یا S شکل بودن آن دخیل است.

علت دوم کجی بینی، سپتوم بینی کج، یعنی دیواره جدا کننده دو سوراخ بینی، می باشد. در سپتوم کج، دیواره بینی به یک طرف متمایل می شود. این امر، علاوه بر خلق ظاهری ناخوشایند، باعث دشوار شدن تنفس، خون دماغ شدن و بروز مشکلاتی از قبیل آپنه خواب می شود.

بینی کج، در صورت نیاز به جراحی، با دو روند رینوپلاستی یا سپتوپلاستی درمان می شود:

رینوپلاستی

عمدتاً بر روی جنبه زیبایی تمرکز می کند. البته، در این روند، مشکلات عملکردی بینی نیز درمان می شود. در پی این روند جراحی، انحراف بینی شما درمان شده و به شکل صاف درآورده خواهد شد. بعلاوه، شما صاحب بینی خواهید بود که علاوه بر داشتن عملکردی خوب، از زیبایی ظاهری نیز برخوردار خواهد بود.

سپتوپلاستی

با شکل دهی مجدد به دیواره های بینی در مجاری عبور هوا در این اندام، بینی کج را صاف می کند. اگر علت انحراف بینی شما، سپتوم کج باشد، جراح سپتوپلاستی را برایتان تجویز خواهد کرد.

نحوه انجام پانسمان بعد از عمل بینی
روش های انواع جراحی بینی

جراحی بینی بسته

در جراحی بینی به این روش تمامی برش ها در درون بینی ایجاد می شوند و در بخش میانی حفره های بینی ( کلوملا ) هیچ نوع برشی ایجاد نمیشود. و در نتیجه مزیت این روش این است که بعد از جراحی جای هیچ گونه برش یا اسکاری نیست.

در این روش به دلیل محدودیتی که در برش ها وجود دارد. به منظور اعمال تغییرات روی بینی پوست بینی به میزان محدودی از روی ساختار بینی بلند می شود ، لذا میزان دید جراح بینی در این روش کم خواهد بود.

دکتر اصغر معمارزاده جراح بینی اصفهان را در اینستاگرام  دنبال کنید
جراحی بینی باز

در جراحی بینی به روش باز ، علاوه بر برش هایی که در داخل بینی ایجاد می شوند در ناحیه کلوملا نیز برشی ایجاد خواهد شد. در این روش ، جهت ایجاد تغییر در ساختار بینی می توان پوست بینی را به میزان قابل توجهی از روی ساختار بینی بلند نمود. لذا مزیت این روش این است که میزان تسلط جراح و قدرت مانور او در این روش بیشتر می باشد.

توجه نمایید در جراحی باز ، جراح پس از اعمال تغییرات مورد نظر روی بینی، پوست را در محل اصلی خود بخیه می زند. در این روش به دلیل مکانیزمی که دارد میزان تورم بینی بعد از جراحی در مقایسه با روش بسته بیشتر خواهد بود. اما به دلیل اشرافی که جراح در این روش بر بینی دارد می تواند کجی بینی و غیر قرینگی حفره ها را به خوبی اصلاح نماید.

نکاتی برای انتخاب بهترین جراح بینی

 • یک جراح بینی خوب و با تجربه از تحصیلات عالی رتبه برخوردار است. پس از طی نمودن دوران پزشکی عمومی در زمینه گوش و حلق و بینی تخحصص خود را کسب کرده.
 • جراح بینی خوب منافع مالی خود را در درجات آخر قرار میدهد و سلامت و رضایت بیمار را در اولویت کار خود قرار می دهد.
 • برخی از پزشکان به زیبایی بینی اهمیت بسیاری می دهند اما تنفس افراد را در نظر نمی گیرند. تفاوت یک جراح بینی خوب و کم تجربه در این است که علاوه بر ظاهر بینی ، برای تنفس فرد نیز اهمیت بسیاری قائل است.
 • جراح بینی خوب قادر به انجام انواع جراحی بینی می باشد. برای همه افراد با هر نوع بینی گوشتی یا استخوانی ، نتایج مطلوبی به ارمغان می آورد.
 • جراح بینی خوب با صبرو شکیبایی به تمام سوالات بیمار پاسخ می دهد و نگرانی های فرد را رفع می کند. زمانی که جراح قادر به جلب اعتماد بیمار باشد. فرد با آرامش خاطر بیشتری اقدام به جراحی بینی می نماید.
 • بهترین جراح بینی موظف است بیمار را از اقداماتی که لازم است قبل و بعد از عمل بینی رعایت کند، آگاه می سازد.
 • بهترین جراح بینی با خلاقیت و علم به زیبایی شناسی بهترین نتیجه را به ارمغان می آورد. و قبل از جراحی و در جلسه مشاوره دیدگاه کلی و احتمالی از نتیجه جراحی بینی را در اختیار بیمار می گذارد.
 • در شرایطی که بیمار انتظارات غیر منطقی همچون بیش از حد سر بالا یا کوچک شدن بینی را دارد. نسبت به متقاعد کردن وی اقدام می نماید.
 • توصیه می شود علاوه بر بررسی ویژگی های جراح به بررسی امکانات کلینیک یا بیمارستانی که قرار است در آنجا تحت جراحی قرار بگیرید نیز بپردازید.

Log out of this account

Leave a Reply

صفحه اینستاگرام دکتر اصغر معمارزاده

آمار بازدید سایت

 • 0
 • 449
 • 761
 • 6,279
 • 45,002
 • 299,797
 • 608,703
 • 671
 • فروردین ۱, ۱۴۰۲

لینک های پرکاربرد

جراح بینی اصفهان، دکتر اصغر معمارزاده

سامانه معرفی، نوبت دهی اینترنتی و اتوماسیون تحت وب کلینیک24

نرم افزار مطب و کلینیک پزشکی

نرم افزار مطب و کلینیک دندانپزشکی

نرم افزار مرکز مشاوره و روانشناسی

نرم افزار رادیولوژی و سونوگرافی

نرم افزار آزمایشگاه و ژنتیک

طراحی سایت پزشکی

بانک اطلاعاتی مراکز پزشکی

نوبت دهی تلفن گویا

بهترین دندانپزشک اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین جراح لثه اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان دکتر حسین برجیان

بهترین متخصص واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون

درمان واریس اصفهان دکتر مهرداد طاهریون